Kepez’de yeni dönemin ilk meclisi toplandı

0

Kepez Belediyesi Meclisi, Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün başkanlığında yeni dönemin ilk meclis toplantısını yaptı. Başkan Kocagöz, “Bu seçimi kazanan bütün Kepez’dir. Bugün sevgi ve kardeşlik kazanmıştır.” dedi.

Kepez Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısı Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.  Başkan Kocagöz, meclis salonuna alkışlar arasında girdi.

 

“Sevgiyi büyütmek için çalışacağız”

Meclis toplantısına CHP Kepez İlçe Başkanı Gökhan Ölmez, MHP Kepez İlçe Başkanı Servet Ersoy ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Meclis toplantısında 27 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonrameclis toplantısı öncesinde Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz yaptığı konuşmada; “Seçimden çıktık, hepimize hayırlı olsun. Kepez’imize, Antalya’mıza hayırlı olsun. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimi kazanan bütün Kepez’dir. Bugün sevgi ve kardeşlik kazanmıştır. Bugün bizler nefreti kavgayı değil, sevgiyi büyütmek için çalışacağız. Biz bu şehirde atasına, bayrağına, vatanın bölünmez bütünlüğüne, maneviyatına sahip çıkacak nesiller yetiştirmek için parti ayrımı gözetmeksizin hepimiz buradayız. Herkesin vatansever, herkesin bayrak sevdalısı olduğunu biliyorum. Çok güzel işler başaracağız. Biz Kepez’de çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli büyüyebilmeleri için, Kepezli gençlerimizin geleceğe güvenle bakabilmeleri için, kadınlarımızın her alanda kendilerini daha rahat hissedebilmeleri için, başlarını dik yürüyebilmeleri için, yaşlılarımızın huzur içinde kaygı duymadan yaşamaları için, engelli vatandaşlarımızın hayatın içine daha rahat girebilmeleri için, çok büyük projeler yapmak için buradayız. Ve hep beraber başaracağız.

Kepez’de görev yapmış başkanlara teşekkür etti

Bana bu görevi layık gören, başta Genel Başkanımız Özgür Özel, İl Başkanımız Nail Kamacı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e, yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bize oy veren, vermeyen bütün herkesin belediye başkanı olacağıma buradan söz veriyorum. Yeni dönemde biz Kepezi sizlerin desteği ile daha güzel yarınlara taşıyacağız. Bundan önce 15 yıl Belediye Başkanlığı yapmış Hakan Tütüncü, Erdal Öner, Mehmet Atay’a ve İsa Akdemir’e de bugüne kadar yaptıkları hizmetler için çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

Kepez’in her sokağına bahar getireceğiz

Başkan Mesut Kocagöz’ün konuşmasının ardının meclisteki siyasi partilerin temsilcileri söz aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan CHP Grup Sözcüsü Gökhan Yılmaz; “Lise yıllarından bu yana sokaklarda bayrağını astığım, broşürünü dağıttığım, her kademesinde görev aldığım partimin bugün Kepez Belediye Meclisinde grup sözcüsü olmamın onurunu yaşıyorum. Cumhuriyet Halk Partimizin her kademesinde gençlerin temsili artırmak için irade koyan 14 ‘ü büyükşehir, 35 ili kazanarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin birinci partisi olan Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı Özgür Özel’e teşekkürlerimi iletiyorum. Kepez’i karış karış dolaşarak Kepezli hemşehrilerimizin dertleri ile hemhal olan, gönüllerinde yer edinen, Kepez’i mesut eden ve gelecekte de daha da mesut edecek olan, birlikte yol yürümekten onur duyduğum Kepez Belediye Başkanım Mesut Kocagöz’e de teşekkürlerimi iletiyorum. Kepezli hemşehrilerimizin desteği ile Kepez’de tarih yazdık. Yerel seçimlerde yalnız Mesut Kocagöz, yalnız Cumhuriyet Halk Partisi kazanmadı. Kepez’de şeffaf, hesap verilebilir, katılımcı belediyecilik anlayışı kazandı.”diye konuştu.  

Borçlu bir belediye

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı olması nedeniyle belediye meclisinde görev yapacak başkan vekilleri, katip üyeler, komisyon üyeleri ve denetim kurulu üyeleri seçildi. Meclis Faaliyet Raporlarının görüşüldüğü 24. Gündem maddesinde Başkan Mesut Kocagöz, meclis başkanlığı koltuğunu 1. Başkan Vekili Selçuk Koçnebioğulları’na bırakarak, meclis koltuğuna geçti.  Meclis toplantısı sırasında CHP’li meclis üyesi Adnan Kabaağaç belediyenin mali tablosu hakkında bilgi istedi. Meclis üyelerini belediyenin mali bütçesi hakkında bilgilendiren Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay; “Nakit varlıklarımız; 56 milyon 472 bin TL, Faaliyet alacakları; 331 milyon 530 bin 911 TL, kurum alacakları; 12 bin 403 TL, diğer alacaklar; 1 milyon 198 bin TL, stoklar; 83 milyon 579 bin 454 TL, iş avansları; 3 milyon 347 bin 964 TL, Gelecek aylara ait gelirler ; 2 milyon 455 bin TL, diğer dönem varlıklar 50 milyon 291 bin 633 TL, duran varlıklar; 96 milyar 951 milyon 397 bin TL, kısa vadeli borçlar; 257 milyon 089 bin 135 TL, uzun vadeli borçlar 773 milyon 155 bin 291 TL, özkaynaklar 95 milyar 985 milyon 570 bin TL’dir. Kısa vadeli borçlar gurubunda yer alan 257 milyon 89 bin 135 TL’nin 24 milyon 147 bin 553 TL’si banka kredisi ve faizi, 168 milyon 377 bin 647 TL’si esnaf borçları, 39 milyon 700 bin 124 TL’si alınan depozito ve teminatlar, 24 milyon 766 bin 980 TL’si ödenecek vergi ve fonlar, 96 bin 829 TL’si hesaplanan katma değer vergisinden oluşmaktadır. Uzun vadeli borçlar içinde yer alan 773 milyon 155 bin 291 TL’sinin 110 milyon 400 bin 191 TL’si banka kredisi ve faizi, 560 milyon 731 bin 757 TL’si alınan depozito ve teminatlar, 101 milyon 799 bin 560 TL’si kıdem tazminatı, 223 bin 771 TL’si diğer faaliyet borçlarından oluşmaktadır.  “ dedi.

Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz

Açıklamaların ardından CHP’li meclis üyesi Adnan Kabaağaç; “Bugün ilk meclis oturumunu yapıyoruz. Kimseyi zan altında bırakmak istemem. Biz borçlu bir belediye aldığımızı anladım. Yanlış mı anladım” diyerek, sitem etti. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’de; “Evet doğru algılamışsınız. Ortalama 150 milyon lira personel giderimiz var. Bu ayki aylık gelirimiz 90 milyon civarında… Şuan önümüzde 10 ay var, 500 milyon TL. nakit sadece maaş ödemek için paraya ihtiyacımız var. 918 milyon lira civarında bir borç gözüküyor. Bunun 559 milyonu parası alınmış harcanmış ama bizim aktifimizde görünüyor. Dolayısıyla bize nakit 1 milyara ihtiyaç var. Biz yaparız. Hiçbir mazeret başarının yerini tutamaz. Çalışacağız.” diye konuştu.

KEPEZ BELEDİYESİ GÖREV DAĞILIM TABLOSU

Meclis toplantısı sırasında üyeler arasından en genç olan iki üye Emre Atmaca (CHP), Gökhan Yılmaz (CHP) geçici kâtip üyeliğine getirildi.

Belediye meclisi kâtip üyeliğine iki yıl görev yapmak üzere 2 asil ve 2 yedek üye seçimi yapıldı. (Gizli oylama)

Kâtip üyeliğe asil: Emre Atmaca (CHP), Berna Polat (CHP)

Yedek:  Melek Çoban (CHP), İzzet Çeliktürk (CHP)

Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliğine iki yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (Gizli oylama)

Meclis 1. Başkan Vekilliğine; Selçuk Koçnebioğlulları (CHP)

Meclis 2. Başkan Vekilliğine; Ahmet Paksoy (CHP)

Encümen üyeliğine bir yıl görev yapmak üzere 3 kişiden oluşan üye seçimi yapıldı. (Gizli oylama)

Encümen üyesi; İzzet Çeliktürk (CHP)

Encümen üyesi; Mesut Emrah Yıldırımlar (CHP)

Encümen üyesi; Özcan Özalp (CHP)

Plan Bütçe Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama)

1.Üye: Selçuk Koçnebioğulları (CHP)

2. Üye: Barış Şenyurt (CHP)

3. Üye ; Veli Yılmaz (CHP)

4.Üye: Yusuf İşeri (AKP)

5.Üye: Ali Baki Sarıca (MHP)

İmar Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama)

1.Üye: Mahmut Taş (CHP)

2. Üye: İlknur Gülümser Solmaz (CHP)

3. Üye: Ahmet Paksoy (CHP)

4.Üye: Süleyman Acar (AKP)

5.Üye: Adem Çelik (MHP)

Mülkiyet Değerlendirme Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama- ihtiyari)

1.Üye: Hasan Sarı (CHP)

2. Üye: İbrahim Velican (CHP)

3. Üye: Erdoğan Yarbaş (CHP)

4.Üye: Muhammet Emin İlhan (AKP)

5.Üye: İbrahim Katrağ (MHP)

İsim Tespit Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama- ihtiyari)

1.Üye: Melek Çoban (CHP)

2. Üye: Berna Polat (CHP)

3. Üye: Yılmaz Yıldız (CHP)

4.Üye: Muhammet Çayır (AKP)

5.Üye: Mehmet Köktaş (MHP)

Kentsel Gereksinim Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama- ihtiyari)

1.Üye: İbrahim Yılmaz (CHP)

2. Üye :Emre Atmaca (CHP)

3. Üye: Ahmet Şahin (CHP)

4.Üye :  Esra Özkoç (AKP)

5.Üye : İbrahim Katrağ (MHP)

Esnaf Sicil Takip Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama- ihtiyari)

1.Üye:Mazlum Yücel (CHP)

2. Üye:Hüseyin Tatar(CHP)

3. Üye : Gökhan Yılmaz (CHP)

4.Üye : Ali Koç (AKP)

5.Üye : Cihan Ak (MHP)

Hayvan Hakları Komisyonuna bir yıl görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (İşaretle oylama- ihtiyari)

1.Üye: Ahmet Şahin (CHP)

2. Üye: Hasan Sarı (CHP)

3. Üye: İbrahim Velican (CHP)

4.Üye : Şaban Kula (AKP)

5.Üye  Mehmet Köktaş (MHP)

Kadın Erkek Komisyonuna bir sonraki mahalli idare seçimlerine kadar görev yapmak üzere üye seçimi yapıldı. (Gizli oylama)

1.Üye:Melek Çoban (CHP)

2. Üye: Berna Polat (CHP)

3. Üye : İlknur Gülümser Solmaz (CHP)

4.Üye : Esra Özkoç (AKP)

5.Üye : Mehmet Köktaş (MHP)

Akdeniz Belediyeler Birliğine bir sonraki mahalli idare seçimlerine kadar görev yapmak üzere 5 asil ve 3 yedek üye seçimi yapıldı. (Gizli oylama)

1.Üye:Mazlum Yücel (CHP)

2. Üye: Berna Polat (CHP)

3. Üye:Hüseyin Tatar (CHP)

4.Üye: Selçuk Koçnebioğlulları (CHP)

5.Üye:Gökhan Yılmaz (CHP)

YEDEK ÜYELER

1. Üye:Ahmet Şahin (CHP)

2.Üye:İbrahim Velican (CHP)

3.Üye:Emra Atmaca (CHP)

Tarihi Kentler Birliği Birlik Meclisine bir sonraki mahalli idareler seçimine kadar görev yapmak üzere 1 asil ve 1 yedek üye seçimi yapıldı. (Gizli Oylama)

1.Üye:Ahmet Şahin (CHP)

2.Yedek Üye: Emre Atmaca (CHP)

Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliğine (ANTAB) bir sonraki mahalli idare seçimlerine kadar görev yapmak üzere (Belediye Başkanlığı doğal üye) 4 asil ve 2 yedek üye seçiminin yapılmas ı(Gizli Oylama)

1.Üye: Hüseyin Tatar (CHP)

2. Üye: Yılmaz Yıldız (CHP)

3. Üye:Veli Yılmaz (CHP)

4.Üye:Barış Şenyurt (CHP)

5.Üye:İbrahim Yılmaz (CHP)

6. Üye:Erdoğan Yarbaş (CHP)

Çiftçi Mallarını Koruma Meclis Üyeliğine bir sonraki mahalli idare seçimlerine kadar görev yapmak üzere 5 asil ve 5 yedek üye seçimi yapılması (Gizli Oylama)

1.Üye: Ahmet Şahin (CHP)

2. Üye: Erdoğan Yarbaş (CHP)

3. Üye: Hasan Sarı (CHP)

4.Üye: İbrahim Velican (CHP)

5.Üye: Yılmaz Yıldız (CHP)

Yedek Üyeler

1. Üye: Ahmet Paksoy (CHP)

2.Üye: Selçuk Koçnebioğulları (CHP)

3.Üye: Gökhan Yılmaz (CHP)

4. Üye: Mazlum Yücel (CHP)

5.Üye: Emre Atmaca (CHP)

ANFAŞ Antalya Fuarcılık ve İşletme ve Yatırım A.Ş’nin, 2024 Yılı Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Kepez Belediye Başkanlığını temsilen : Ahmet Paksoy (CHP)

ALDAŞ Altyapı Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 2024 Yılı Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Kepez Belediye Başkanlığını temsilen : İbrahim Velican (CHP)

Antalya Pamuklu Dokuma İnşaat Mühendislik Özel Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Turizm Sanayi AŞ.’nin 2024 Yılı Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Kepez Belediye Başkanlığını temsilen: Hüseyin Tatar (CHP)

Antalya Kepez A.Ş’nin 2024 Yılı Olağan ve Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Kepez Belediye Başkanlığını temsilen : Selçuk Koçnebioğlu (CHP)

Kepez Belediyesi ile yetkili sendika arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi 31.03.2024 itibariyle sona eren tarihin yeniden güncellenmesi için Belediye başkanı Mesut Kocagöz’e yetki verildi.