Eylem Sırasında Mutlu Haber Geldi

0

Manavgat Emek ve Demokrasi Güçleri, Van’da AK Parti’nin seçmen iradesinin gasp edildiği iddiasıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Abdullah Zeydan Van halkının Büyükşehir Belediye Eş Başkanıdır. Herkesi bu gerçeğe saygı duymaya davet ediyoruz” denildi.

Manavgat Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı, Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM) adına ilçe başkanı Mehmet Kahvecioğlu ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) adına Şerife Aslan yaptı.

DEM Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Kahvecioğlu, “ Partimiz 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Van’da tarihte eşine az rastlanır bir zaferle ayrılmıştır. Van halkı büyükşehir belediyesi dâhil toplamda 14 ilçenin tümünü DEM Partiye kazandırmıştır. İl Genel Meclisi’nde ise büyük farkla birinci parti haline gelmiştir. Van halkı iradesini net ve en güçlü şekilde sandığa yansıtmıştır. Bu güçlü irade, aynı zamanda kayyım rejimine verilen bir cevaptır. Halk bu kadar açık cevap vermişken, Van’da yeni hukuksuz girişimler devreye konulmaktadır” dedi.

Manavgat Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenlerinin Cumhuriyet Meydanı’ndaki protestoları devam ederken Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan’ın memnu haklarının iade edildiği ve il seçim kurulundan mazbatasını aldığı haberi geldi.