Sözen Gazeteciye Teşekkür Etti

0

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Gazeteci Gülsüm Nalan Akpınaroğlu’na Manavgat adına verdiği mücadeleden dolayı teşekkür etti.

Manavgat’ın Ulualan bölgesine golf alanı yapımına karşı açılan davada karar çıktı. Gazeteci Gülsüm Nalan Akpınarlıoğlu’nun verdiği hukuk mücadelesi sonucunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca planlanan ‘Golf Alanı’ projelerinin iptaline karar verildi.

Mahkemenin kararı memnuniyetle karşılandı

Manavgat’ın Side Turizm Alanı ve Kızılağaç Bölgesi gibi önemli bölgelerini etkileyecek olan bu projenin iptali, Manavgat ve bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı.

Akpnarlıoğlu, “Bu zafer Manavgat halkınındır”

Yıllardır Manavgat’ın gündemini meşgul eden Ulualan için mücadele veren Akpınarlıoğlu, kararın ardından yaptığı açıklamada; “Halkın kullanımına açık olması gereken bir alanın birilerine peşkeş çekilmesini bir vatandaş olarak içime sindiremedim. Bu bağlamda hukuki mücadele başlattım. Mahkemenin verdiği karar Manavgat halkının haklılığını ortaya koymuştur. Bu benim değil Manavgat’ın zaferidir. Yaşadığımız bu topraklara sahip çıkmak boynumuzun borcudur” dedi.

100 bin imza toplanmıştı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in öncülüğünde kurulan Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu, halktan topladığı 100 bin imzayla halkın bu konudaki duyarlılığını ve kararlılığını ortaya koydu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mahkemenin aldığı bu kararın diğer şikâyetlere emsal oluşturacağını belirterek, emek ve mücadelesinden dolayı Gazeteci Gülsüm Nalan Akpınaroğlu’na teşekkür etti.