“Beni FETÖ’cüler yıkamadı, siz mi yıkacaksınız?”

0

Cumhur İttifakının AK Partili Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın; “100. Yılda 101 Proje” temalı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği konserli tanıtım etkinliğini dikkatlice takip ettim.

Kalabalık, Şenay’ın ‘sev kardeşim’ parçasıyla coştu

Hoca, eşiyle alana geldiğinde 70’li yılların dilimizden düşmeyen ve bugün de severek dinlenen Şenay’ın ‘Sev Kardeşim’ adlı eseriyle karşılandı. Alanda AK Parti ve MHP bayrakları havada birbiriyle çarpışırken, MHP bayraklarının çokluğu dikkatlerden kaçmadı.

Etkinlik alanında Okudan’nın Manavgat Belediye Başkan Adayı olarak tek başına bir posterinin olmaması ve sadece sahnenin sol tarafına Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü ile birlikte bir posterinin yer alması kafalarda yeterince soru işareti yarattı.

MHP’nin ülkü ocakları ile birlikte hâkim olduğu alanda Hoca’ya, Turizm ve Kültür Bakanı Yardımcısı Batuhan Mumcu, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ile eski vekil İbrahim Aydın eşlik etti. Çokal’ın elinde bayrakla yer yer sloganlar atarak halkı coşturması, renkli sahnelerin ve diyalogların yaşanmasına neden oldu.

Hiçbir şey olmazsa bile olmuş gibi görünüyor

AK Parti ilçe Başkanı Ahmet Ali Erol, sanki davete icabet etmek zorunda kalmış bir misafir gibiydi. Huzursuz, mutsuz ve tedirgindi. Aynı huzursuzluk ve tedirginlik Hoca’da da var gibiydi.

Bu görüntüler bize AK Partili Ali İhsan Yavuz’un; “Hiçbir şey olmazsa bile, kesinlikle bir şey oldu” sözlerini hatırlattı.

Bu nedenle AK Parti Manavgat yapılanmasında hiçbir şey olmuyor görünse de, bir şeyler oluyor, bu kesin. 

Organizasyonun en dikkat çeken yönü konuşmalarla insanları sıkmamak oldu. Ne bakan yardımcısı, ne vekil, ne de ilçe başkanlarına mikrofon verilmedi. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve Hoca konuşmalarını yapmak için kürsüye davet edildi.

Hoca, önce kendisini ifade etmek isteyen bir öğrenci gibiydi. Sözcüklerini özenle seçtiği belliydi. Kısa bir tutukluktan sonra kürsüye alıştı ve projelerini tane tane anlatmaya başladı. Anlattıkça coştu. Kendisine yönetilen eleştirilere de yer yer cevap verdi.

“Ben siyasetçi değilim”

Rakiplerine meydan okuduğu konuşmasının bir yerinde; ‘FETÖ’cüler beni yıkamadı, siz mi yıkacaksın?’ çıkışı alkışlarla desteklendi.

Hoca kürsüde bir siyasetçi gibi davranmadı. Zaten istese de yapamazdı çünkü bizatihi kendisi siyasetçi olmadığını her ortamda dile getiriyor.

Bu ülkede bilim insanlarının siyaset yapamadığını merhum Erdal İnönü’den biliyoruz. O yüzden Okudan’ın; ‘Ben siyasetçi değilim’ söylemi gerçeğin ta kendisidir.

Siyasetin ikiyüzlülüğünden uzak durmak için çabalayan Okudan, projelerini anlattığı etkinlikte şunları söylüyor:

“Başka bir partiden aday olsaydım, bunları söylemezdim”

“Bir başkan partinin adayı olsaydım bu vaatleri sizlere veremezdim. Bu projelerin birçoğu iktidarın desteği olmazsa yapılamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Antalya’yı ve Manavgat’ı istiyorum’ dedi. Destek sözü verdi, ‘arkanızdayım’ dedi. Bizde bu sözler üzerine Manavgat’a hizmet etmeye geldik.”

Manavgat Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Süleyman Okudan ile Recep Tayip Erdoğan’ın söylemleri birbiriyle örtüşüyor.

İktidar partisine oylarınızı verirseniz hizmet alırsınız!

Manavgat bu söylem tuzağına düşer mi?

1 Nisan sabahı hep birlikte göreceğiz…