“Biz bu işe aklımızı koyduk”

0

Side Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Korkutalp, ‘Destek Sizden,  Hizmet Bizden’ sloganıyla çıktığı adaylık yolunda Side halkıyla buluştu.

Side Mahallesi’nde bir cafe de düzenlenen halk buluşmasına mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Side Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Korkutalp konuşmasına; Cahit Sıtkı Tarancı’nın ‘Memleket İsterim’ şiiriyle başladı.

“Hiçbir partiyle bağlantımız yok”

Side’nin bir beş yıl daha zaman kaybetmeye tahammülü olmadığını belirten Korkutalp, “Muhtarlık olarak hiçbir siyasi partiyle organik ya da inorganik bağımız yoktur. Olamaz da zaten!” dedi.

“Bir Muhtar Evimiz bile yok!”

Dünyanın göz bebeği, turizmin başkenti Side’nin muhtarlık anlamında yeterli desteği alamadığını belirten Korkutalp, Side Mahallesi’nde bir Muhtar Evi’nin bile olmamasını eleştirdi. Korkutalp, “Bir muhtar evimiz bile yok. Yıllardır bu mahallede muhtarlık yapan kardeşimizin de maalesef böyle bir talebi yok. Muhtarlık binası olmayan bir yerde mahalle sakinleri isteklerini ya da şikâyetlerini kime nasıl, nerede bildirecek? Mevcut muhtara telefonla bile ulaşmakta zorluk çekiyoruz” dedi.

“Olmaz denileni yapmak için geliyoruz”

Olmaz, yapılamaz denilenleri ‘olur’ ve ‘yapılabilir’ kılmak için aday olduğunu belirten Korkutalp, muhtar seçildiği takdirde yapacağı projeleri tek tek sıraladı.

Projelerini tek tek anlattı

Side Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Korkutalp, “ Öncelikle 7/24 ulaşabileceğiniz bir muhtar olacağım. Bir semt pazarının kurulabilmesi aynı zamanda bu pazara ulaşımın kolaylıkla sağlanması için yetkililerle görüşerek, çaba harcayacağım. Vatandaşa gelen tebligatı zamanında sahibine ulaştıracağım. Side’nin belirli noktalarına ‘Halk Ekmek’ büfeleri koyulmasını sağlayacağım. Halk otobüsünün ve vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir kütüphanenin yapılmasını sağlayacağım. Patili dostlarımız için rehabilitesini yaptırdıktan sonra onlara yaşam alanı sağlayacağız. Aydınlatmaya ayrı bir önem vererek karanlık sokaklara son vereceğiz. Sivrisinekle mücadelemize ilk etapta öncelik vereceğiz. Kış aylarında sıcak çorba ve askıda ekmek projemizi hayata geçireceğiz. Daha buna benzer birçok projemiz var. Ben ve ekibim bu işe aklımızı koyduk. Ve şunu biliyoruz ki; kader gayrete âşıktır. Sizlerin desteklerinizle biz gayretimizden asla geri adım atmayacağız!” ifadelerini kullandı.

Muhtar azalarını tanıttı

Silahlı Kuvvetlerindeki görevinin dışında beş yıl Liman Müdürlüğü, beş yıl İmar Arşiv Müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu,  Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde devam eden bir görevi olduğunu hatırlatan Korkutalp, birlikte hizmet edeceği ekip arkadaşlarını tanıttı.

Side Mahallesi Muhtar Adayı Hamza Korkutalp’in, muhtarlık azası şu isimlerden oluştu:

Üçler KARADUMAN, Gonca KARAKAŞ, İbrahim YILDIZ, Mehmet KÜÇÜK, Hasan BOZDOĞAN, Nil GÖKOĞLAN, Zübeyir ASLAN, Yaşar YILDIZ.