“İsteyince demek ki oluyormuş!..”

0

Sanayi Mahallesi Muhtar Adayı Alper Kara, mahallesi adına bir hayalinin gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kara, “ Mahalleme ekmek büfesi yapılmalıdır, dedim. Yapıldığı için çok mutluyum” dedi.

“Büyük bir eksiklik giderildi”

Sanayi Mahallesi’nde tespit ettiği eksiklikleri giderebilme adına muhtarlığa aday olduğunu belirten Alper Kara, “ Mahallemizde oturan sakinlerin sabah kahvaltıları için ‘EKMEK’ alacak bir marketleri bile yoktu. Mahallemizin belirlenecek noktalarına acilen ekmek büfeleri konulmasının zorunluluğunu anlattım. Hatta projelerimin başına bunu ilk sıraya yerleştirdim.  Ekmek Büfeleri başta olmak üzere diğer eksiklikleri de bir televizyon programında ve basında yüksek sesle haykırdım. Şimdi bu hayalim gerçekleşti. Sırada diğer projelerim var” dedi.

“Mesele koltuk işgal etmek değil, iş yapmak”

Topluma yararlı bir birey olmak için illaki bir koltuk işgal etmenin anlamsız olduğunu savunan Kara, bir koltuğu işgal edenlerin, sorumluluk sahibi olmaları gerekirken sorumsuzca davranmalarına anlam veremediğini söyledi.

“Mahalleme sevdalıyım”

Muhtarlığa adaylığını koymadan önce de sorumlu ve yaşadığı mahallesine düşkün bir birey olarak; mahallenin eksikliklerini başta mahallenin muhtarı olmak üzere yetkililere her defasında ilettiğini belirten Kara, “ Ben mahalleme sevdalı biriyim. Aynı gökyüzünü paylaştığım, nefes aldığım, sevincinde-acısında birlikte olduğum mahalle insanlarımın çektikleri zorluklara göz yummam mümkün değildi. Mesele oturulan koltuğu işgal etmek değil, o koltuğu doldurmak, hakkını vermektir. Bu çabalarımız mahalle sakinlerinin de destek vermesiyle hayat buldu. Mahallemiz bir ekmek büfesine kavuştu. Şimdilik en önemli sorunlardan biri çözülmüş oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bir nebze katkım olduysa bundan gurur duyarım” dedi.

“Mahalle sakinleriyle birlikte başardık”

Mahalle sakinlerinden; “Ekmek Büfesi senin sayende mahallemize yapıldı” mealinde geri dönüşler almasının kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirten Kara, “Yeter ki siz isteyin. İstedikten sonra yapılmayacak hiçbir şey yoktur!. Çünkü biz bu işi mahalle insanlarıyla birlikte başardık”  ifadelerini kullandı.