BBP, Belediye Başkan Adayını Cumartesi Günü Açıklıyor

0

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi (MKYK) Şuayip Bozkurt, 14 Şubat’ta parti meclisinde karara bağlanacak ‘Seçim Beyannamesi” duyurusunun ardından Manavgat Belediye Başkan Adaylarını en geç Cumartesi günü kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.

BBP Seçim Ofisi’nden bir fotoğraf paylaşan ve basına yazılı bir açıklama yapan Şuayip Bozkurt, çokluk içinde birlik anlayışıyla il, ilçe ve beldelerde aday çıkarılmaması gerektiğini savunduklarını belirterek, “Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP bu iyi niyetimizi maalesef anlamak istemediler” dedi.

BBP MKYK Üyesi Şuayip Bozkurt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ Yerel seçimime tüm kadrolarımızla hazır olduğumuzu söylemiştik”

“  Cumhur İttifakının Manavgat Belediye Başkan Adayı olarak Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın ismi açıklanmıştır. Genel Merkezi’mizin büyükşehirlerde Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı ve ilkeleri doğrultusunda; il, ilçe ve beldelerde kendi amblemimizle her bölgede aday çıkarma kabiliyetine ve de teşkilat örgütlenmesine sahip olduğumuzu beyan etmiştik.

Büyükşehirde ‘Çokluk İçinde Birlik’ anlayışıyla hareket edip il, ilçe ve beldelerde belediye başkanı aday çıkarma kararını parti meclisi olarak almış bulunuyoruz.  Bu karar istinaden 14 Şubat 2024 tarihinde Ankara’da yapılacak olan ‘Seçim Beyannamesi’ açıklama toplantısı ve akabinde MKYK toplantısında Manavgat Belediye Başkan adayımız da belirlenmiş olacaktır. 17 Şubat 2024 Cumartesi Günü BBP Manavgat Belediye Başkan Adayımızı Manavgat halkıyla tanıştırmaktan, buluşturmaktan onur duyacağız.  Her şey Manavgat İçin!’