“Komünist Belediyecilik hayal değil, GERÇEK”

0

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Antalya Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını düzenlenen bir etkinlikle kamuoyuna tanıttı. Büyükşehir adayı turizm emekçisi Nazlı Ece Mutlu olurken, Manavgat adayı ise Elfiye Narin olarak açıklandı.

“Halkın parası halk için kullanılacak”

TKP Manavgat Belediye Başkan Adayı, serbest meslek sahibi (Terzi) Elfiye Narin, ilçede TKP’nin komünist belediyeciliğin hayal değil gerçek olduğunu göstereceğini ifade ederek Manavgat’ın tüm mahallelerinde mahalle temsilcilerini, çalışma ekiplerini oluşturduklarını ve çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Manavgat’ın Antalya’nın gerçeği olduğunu ve Antalya için emekçilerin en yoğun yaşadığı ilçe anlamına geldiğini ifade eden Narin, ulaşımdan sağlığa, barınmadan eğitime kadar Manavgat’ın bütün sorunlarını çözecek kaynakların olduğunu ve bu kaynakların komünist belediyecilik ile halkın ihtiyaçları için kullanılacağını açıkladı.
TKP Antalya İl Örgütü, Antalya’nın Kepez İlçesi’ne bağlı Ulus Mahallesi’ndeki TKP Ulus Semt Evi’nde düzenlediği aday tanıtım etkinliği ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayını ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Buna göre TKP, Antalya’nın Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Manavgat ve Alanya ilçelerinde de belediye başkanlıklarına aday göstererek ‘komünist belediyecilik’ örneklerini arttırmak için yola çıkıyor.

“Antalya Rant Belediyeciliğine Teslim Oldu”

Antalyalı, 34 yaşındaki turizm emekçisi TKP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nazlı Ece Mutlu: “Antalya rantçı belediyeciliğe teslim oldu. Ormanlarımız, kaynaklarımız, sahillerimizin bir kısım patronu daha zengin etmek için kullanan bir belediyecilik anlayışı Antalya’da egemen oldu. Biz TKP olarak bu anlayışın karşısına dikiliyoruz. Bu seçimlerde Antalya’ya komünist belediyeciliği getirmek için geliyoruz. Halkın kaynaklarının halk için kullanıldığı bir belediyecilik için geliyoruz.” dedi.

TKP’nin Antalya Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı – Nazlı Ece Mutlu (Turizm işçisi)

Kepez Belediye Başkan adayı – Osman Ozan Kapar (Öğretmen)

Muratpaşa Belediye Başkan Adayı – Hatice Kıral Gürkan (Mali müşavir)

Konyaaltı Belediye Başkan adayı – Mümtaz Aktaş (Doktor)

Manavgat Belediye Başkan adayı – Elfiye Narin (Terzi)

Alanya Belediye Başkan adayı – Canel Durak (Avukat)