Maslak’tan 9 madde de Saadet Belediyeciliği

0

Geçtiğimiz günlerde Manavgat Belediye Başkan Adayını açıklayan Saadet Partisi (SP) ilçe teşkilatı seçim çalışmalarına hız verdi. Başkan Adayı İbrahim Maslak, Saadet Partisi belediyeciliğini 9 başlık altında kamuoyuna anlatıyor.

Seçim süreçlerinde sıkıntılı bir seçim atmosferinin yaşandığını belirten Maslak, gerginleşme ve kutuplaştırıcı söylemlerin özellikle AK Parti iktidarı tarafından yaşatıldığını söyledi.

“Başka bir Manavgat mümkün”

Türkiye için en değerli özelliğin ‘birlik ve beraberlik’ olduğunun önemine vurgu yapan Maslak, “İktidarın asıl görevi ülkede yaşayan insanlar arasında birlik ve beraberliği güçlendirecek ortak adımlar atılmasına öncelik etmektir. Ülkede yaşayan insanların her biri AK Partili olmak zorunda değil. Keza saadetli, CHP’li ya da bir başka partili. İnsan olarak önemli olan birbirimizin düşüncelerine saygılı olmaktır. Kazanmak için her yolu mubah gören bir anlayış bu ülkeye zarar verir” dedi.

Saadet Partisi’nin belediyecilik anlayışında ne yapılacağından ziyade nasıl yapılacağının öne çıktığını belirten Maslak, 9 maddelik belediyecilik anlayışının ilkelerini anlattı.

1-yönetim esnasında adil ve merhametli olacağız.

Bir yönetimin özünde şayet adalet yoksa orada mutlaka ve mutlaka zülüm vardır. O yüzden şehir yönetiminde veya ülke yönetiminde idareciler mutlaka adaletli olmak mecburiyetindedirler. Ama bilelim ki sadece adaletli olması bile yeterli değildir. O adaletin merkezinde mutlaka merhamet olmak zorundadır. Merhametin olmadığı yerde muhabbet de olmaz. Bunu ülke olarak sık sık birbirimize hatırlatmak zorundayız.

2- Planlı ve Programlı çalışacağız

Şunu bilmeliyiz ki bugün faydalı gibi olsa da plansız atılan bir adım yarın planlı atacağımız bir adımın önünde en büyük engeldir.  Zaten tüm şehirlerimiz ne çekiyorlarsa plansız adımlardan çekmektedirler. Şehirlerimizi hangi hizmeti yaparsak reklamımız olur diye yönetmeyeceğiz. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetlerimizin vaktinde eksiksiz ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız.

3-Denetlenebilir ve şeffaf olacağız

Hesap verilebilirlik ve şeffaflık açısından yapılan tüm hizmetleri, halkın gözleri önünde açık ve şeffaf bir biçimde yapılmasını sağlayacağız. Şehrin yönetiminde o şehirde yaşayanlar söz sahibi olacaklar.

4-Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız

Hizmette, atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız. Aynı güneşi, suyu havayı ve toprağı paylaştığımız insanlar ile barış içerisinde kardeşçe yaşamanın çabası içerisinde olacağız.

5-İşi ehline vereceğiz

Ehil ellerle yapılan iş kaliteli, hızlı ve düşük maliyetle yapılacak. İşin gerektirdiği niteliğin dışında hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz.

6-Kapımız herkese açık olacak

Kapımız her zaman ve herkese açık olacak kapalı kapılar ardında vatandaştan uzak ama sözde vatandaş için çalışan anlayışı ortadan kaldıracağız.

7-Hizmeti eşit dağıtacağız

Hizmetlerimizde her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız. Ulaşımdan altyapıya temizlikten kaldırım yenilemeye kadar bütün hizmetler tekrar gözden geçirilip şehrin öncelikli ihtiyacına göre planlanacak. Şehrin ruhuna aykırı hizmetlere ve yapılaşmaya karşı önlemler alıp estetiğin yaygınlaştırıldığı bir hizmet ağı kuracağız. Halka sunulan tüm hizmetler çabuk ve düşük maliyetle yapılacak.

8-Zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız

Herkesin derdi ile dertlenecek vatandaşlarımızın ne derdi olursa olsun bu bizim görevimiz değildir demeden dinleyeceğiz ve çözüm üretmek için gayret göstereceğiz.

9-İsraf ve yolsuzluğa geçit vermeyeceğiz.

Kaynaklar vatandaşlarımızın huzurunu ve refahını arttırmaya yönelik kullanılacak. Gösteriş lüks ve şatafat için yapılan harcamaların tamamını vatandaşlarımızın doğrudan hizmetine sunacağız. İmar uygulamalarında hiç kimseye haksız rant sağlamayacağız.  Şehrin planlanması sonucu ortaya çıkan rant sebepsiz zenginleşmeye yol açmayacak. Rantın şehre katkısı sağlanarak toplumsal refahı arttıracağız.

SP Manavgat Belediye Başkan Adayı İbrahim Maslak, konuşmasının sonunda; Manavgat’ı ihya edecek, ayağa kaldıracak tek yolun Milli Görüş Belediyeciliğinin olduğu mesajını verdi. Maslak, “Başka bir Manavgat mümkün” dedi.