Gök, “Zaman aleyhimize çalışırken, Manavgat yoksulluktan kırılıyor”

0

Saadet Partisi (SP) Manavgat İlçe Teşkilatı belediye başkan adayı tanıtım toplantısında basınla bir araya geldi.

Demiral, “tüm teşkilatımızla yerel seçime hazırız”

SP Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral, belediye başkan adaylarının İbrahim Maslak olduğunu, Maslak’ın Manavgat’ın yetiştirdiği saygın ve sevilen bir ismi olduğunu belirttiği konuşmasında, “tüm teşkilatımızla yerel seçime hazırız. Saadet belediyeciliğin o güzel ahlakını yaşama geçirmek için geliyoruz” dedi.

Maslak, 9 maddelik proje açıkladı

SP Manavgat Belediye Başkan Adayı İbrahim Maslak sosyal ve halkçı belediyeciliğin tanımıyla ilgili yaptığı konuşmasında 9 maddeden oluşan projesini basına tanıttı. Maslak, süreç içerisinde projelerinin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacağını söyledi. Maslak, “Saadet belediyeciliğinde Manavgat huzur ve refahla tanışacak” dedi.

Ahmet Ali Gök’ten tarihi konuşma

Saadet Partisi 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı, AGD Manavgat Başkanı Ahmet Ali Gök’ün belediye ve belediye meclis üyeliklerinin önemi üzerine yaptığı tarihsel konuşma, diğer partilerin aday adaylarına ders verir nitelikteydi.

Milli Görüş hareketinin zamanın yıkıcılığına karşı her daim uyarılarda bulunduğunu belirten Gök, “Zaman hepimizin aleyhinde çalışırken, ehil olmayan eller memleketimizi hem harap bir hale getirmiş hem de bizlere yüklenmiş ve emanet bırakılmış olan yadigârları da bizden koparmıştır. Ziyan edilmiş hayatlar yaşanırken milletin ve memleketin mezarı savaşsız, sessiz ve usul usul kazıldı” dedi.

Ahmet Ali Gök’ün konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

  • Biz zamanı anlayan ve ondaki manayı bilen Milli Görüşçüler asla küçümseyici bakışlar ve ayıplamalar içerisinde hayallerimizden vaz geçmedik ve hayallerimizin bozulmasına da izin vermedik. Düşünce ve fikirlerden ziyade insanlara değer veren, fikirleri ise ancak değerlendirilebilen bir yapı olarak gören teşkilatımız insanca bir yaşam vadediyormuş gibi davranan ama insanı insanca yaşamdan uzaklaştıran tüm siyasi hareketleri ve onların temsilcilerini, adaylarını her zaman ret ettik.
  • Manavgat’ta şimşek gibi yakıcı hale gelen yoksulluğun uçurumuna yuvarlanan sokaktaki insanlarımızın gelecekleri ellerinden alınırken ne AK Parti ne de onun kardeşi olan CHP’nin misafirmiş gibi davranması bizleri 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde Saadet Partisi saflarında meclis üyesi adayı olmaya sevk etmiştir.
  • AK Parti 20 yılı aşan iktidarında sadece Manavgat’ı değil tüm ülkeyi büyük bir yozlaşmaya sokarken 15 yıldır Manavgat’ı yöneten CHP idaresi AK Parti’nin değirmenine su taşımaktan başka bir şey yapmamıştır. Üzülerek ifade etmeliyim ki bir 100 yıldır diğeri 20 yıldır var olan bu iki parti hala tekamülünü tamamlayamamış, yolunu bulamamıştır.

Bugün burada sizlere belediyecilik nedir?, Belediye Meclis Üyelerinin temel görevleri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını akla, vicdana, imana ve bilime dayanarak saatlerce anlatabilir ve sunum yapabilirim.

  • Bunun sizleri sıkacağının da farkındayım. Çünkü bu görevlere talip olan diğer partilerin adayları işin kolayına kaçmayı çok seviyorlar. İçlerini dolduramadıkları cümlelerle ‘Olmayacak duaya âmin der gibi’ popülizm yaparak halkı aldatıyorlar.
  • Bizlerin ne aldanmaya ne de aldatılmaya sabrımız artık kalmadı. Halk dediğimiz o bütüncül kitleleri merkeze almadan yeni belediyecilik anlayışından bahsetmemiz mümkün değildir.
  • Saadet Partisi, sosyal ve şahsiyetli belediyeciliğinin manevi mirasçısı bir partidir. Refah Partisi 1 Kasım 1992 Ara Yerel Seçimlerinde kazandığı belediyelerde başarılı bir performans ortaya koymuş ve bunun sonucu olarak 27 Mart 1994 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Ankara, İstanbul büyükşehir belediyeleri ile birçok il ve ilçe belediyesini kazanmıştır.

Hareketimizin 3. Partisi olan REFAH Partisi seçmenlere;

  • Adalet, dürüstlük, insanca ve kardeşçe bir yönetim, rüşvetin kökünü kazıyan, güvenilir ve kul hakkına riayet eden, herkese eşit muamele eden bir yönetimi vadetmişti. Ve verdikleri bu sözleri tuttular.
  • Bu belediyeler, “seçtiklerini denetle, ayrımsız ve çıkarsız yönetim, güler yüzlü belediye” ve benzeri sloganlarla halkın katılım ve denetimine açık ve halka daha yakın bir belediyecilik anlayışını hakim kıldılar.
  • Bu siyasal ilke ve vaatleri somut mekanizmalara dönüştürme kararlılığında olan Saadet Partisi, aynı azim ve inançla Refah belediyelerinde uygulanmaya konulan; ‘Halk Meclisleri’, ‘Beyaz Masa’, ‘Halk Saatleri’ ve ‘Sosyal Belediyecilik’ uygulamalarını Manavgat’ta da hayata geçirmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.
  • Manavgat’ın halkı karar mekanizmalarına katan, halkın denetimine imkân veren, halka belediye arasındaki ilişkiyi daha insani bir çerçeveye taşıyan yeni bir belediyecilik anlayışına ihtiyacı var.

Bilgisi, donanımı, deneyimleri ve tarihten gelen misyonuyla Saadet Partisi kadroları, Manavgat’ta belediyecilik anlayışını değiştirecek kararlılığa sahiptir.