Alper Kara, “Mahallem için güzel hayallerim var”

0

Mahallesinin en yüksek binasının çatısına çıktı. Çağla yeşili gözleriyle mahallesinin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kuşbakışı saatlerce baktı.

Mahallenin doğusunda yer alan Sanayi Sitesinden kulağına çalınan çekiş seslerini dinledi. Koşuşan insanları seyre daldı. Yaşlı bir teyzenin delik deşik olmuş yollarda düşmeden yürümesi için dua etti.

Bir şeyler yapmalıyım diye düşündü. Yıllardır birlikte yaşadığı, aynı havayı soluduğu, mutluluklarında sevindiği, acılarında ağladığı komşuları, o güzel mahalle sakini insanları için bir şeyler yapmalıydı.

Gece yatağına girdiğinde hayalleri beynini esir alıyordu. Rüyasında projeler geliştiriyor ve sabaha bu projelerini hayata geçirmiş olmanın mutluluğuyla uyanıyordu.

Evet, yapabilirdi, neden olmasındı?

Sanayi Mahallesi’nin genç, dinamik ve güler yüzlü iş insanlarından Alper Kara, bu duygu ve düşüncelerle mahallesine muhtar adayı oldu.

15 yıllık beyaz eşya bakım onarım sektöründe olduğunu ve birçok markanın yetkili servisi olarak faaliyet gösterdiğini belirten Kara, “Beyaz eşya sektöründe yakaladığım onarım başarısını, mahallem içinde gerçekleştireceğim” diyor.

Başarıya giden yolun da kısa bir tanımını yapan Kara,” Başarı yolunun çalışmaktan, dürüstlükten ve samimiyetten geçtiğine inanıyorum. Mahallemiz adına da elimden gelenin en iyisini sizlerin de desteğiyle yapabilmek için muhtar adayı oldum” ifadelerini kullanıyor.

Sanayi Mahallesi Muhtar Adayı Alper Kara, yasaların muhtarlara vermiş olduğu yetkiler dâhilinde mahallesi için en iyi çalışmayı yapacağı sözünü de verdi. Kara, ayrıca mahallesine emeği geçmiş ve görev yapmış tüm muhtarlara teşekkür ederken, diğer muhtar adayı arkadaşlarına da başarılar diledi.

1993 Manavgat/Çavuşköy doğumlu Alper Kara, evli ve 1 çocuk babası.