“Yönetmek ve çözmek bizim fıtratımızda var”

0

Eğitimci yazar Fatma Sarı, Manavgat / Hatıplar Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı. Sarı adaylığı ile ilgili soruya verdiği cevapta; “ Biz kadınlar fıtratı gereği sorunlara ve beklentilere daha duyarlı ve çözüm odaklı yaratılmışızdır” dedi.

2024 Mahalli İdareler seçimlerine kısa bir süre kala muhtarlık gibi zorluk derecesi yüksek bir göreve seçilebilmek için aday olan kadınların sayısının artması Manavgat siyasetinde ilgiyle izleniyor.

Eğitimci ve Yazar Fatma Sarı’da doğup büyüdüğü mahallesi Hatıplar’a aidiyet duygusuyla bağlı olduğunu belirterek, mahallesinde bugüne kadar gördüğü eksiklikleri gidermek adına bu yola çıktığını söyledi.

“Hatıplar’ı geleceğe taşımak istiyorum”

Hatıplar Mahallesi’nin kozmopolit bir nüfus yapısına sahip olduğunu kaydeden Sarı, “ Birikimimi mahalleme aktarmak ve standart muhtarlık yönetimi anlayışı dışında bir anlayışıyla Hatıplar’ı geleceğe taşımak istiyorum” dedi.

“Gelişim için el ele”

Muhtar adaylığını açıklamasından sonra çok olumlu geri dönüşler aldığını belirten Fatma Sarı, “Biz kadınlar fıtrat gereği sorunlara ve beklentilere daha duyarlı ve çözüm odaklı yaratıldık. Bu sebeple Mahallemizde eksikliği hissedilen hizmetleri kadın eli ve azmi ile yerine getirebileceğime, çözüm üretebileceğime ve bu açığı ben ve ekibimle kapatabileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğimize inancım ve güvenim tamdır” ifadelerini kullandı.

Muhtar adayı Sarı ayrıca, yerel yönetimlerde aday olan tüm isimlere, muhtar adayı olan arkadaşlarına ve kendi mahallesinde aday olan isimlere başarılar dileyerek; “Gelişim İçin El Ele” sloganını kendilerine rehber olarak seçtiklerini dile getirdi.

Fatma Sarı Kimdir?

1988 Manavgat doğumlu Sarı, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tarih Bölümü mezunu. Eğitim sektöründe 10 yıldır aktif olarak öğretmenlik yapıyor. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra yayınlanmış Abrakadabra ve Gelişim (Ok Gibi İleri) adlı iki kitabı bulunan Sarı, eğitimci ve yazarlık kimliğiyle yazmaya devam ediyor.