VALİ ŞAHİN’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

0

Bugün sizlerin, çalışma hak ve hürriyetlerinizin yasal zeminde kabul edildiği önemli bir gün. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun.

Basın demokrasimizin olmazsa olmazlarından biridir. Bu manada sizler, toplumsal gelişmeleri tarafsız bir şekilde gündeme taşıyıp kamuoyu ile paylaşarak çok önemli, hatta hayati bir görevi yerine getirmektesiniz. Bu hayati görevi ifa edebilmek için zaman mefhumu gözetmeksizin çalıştığınıza, çalışırken yaşadığınız zorluklara, harcadığınız emeğe ve gösterdiğiniz gayrete şahidiz.

Yerelden uluslararası alana, onlarca önemli organizasyona başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Antalya’mız, basın çalışanlarımızın kutsal emekleriyle Türkiye’nin vitrini unvanına erişmiştir. Başta turizm sektörü olmak üzere, tüm sektörlerin gelişerek markalaşmasında; Antalya olarak ortaya koyduğumuz her bir başarının ülkemiz ekonomisine sunduğu katkıda, çalışan, üreten, emek veren herkes gibi, sizlerin de katkısı var. Şehrimize, ülkemize ve insanımıza değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor, zor görevinizde başarılar diliyorum. Milletçe odaklandığımız Türkiye Yüzyılı hedeflerimize, sizlerin aralıksız ve en doğru şekilde yazacağınız kronik sayesinde, ulaşacağımıza yürekten inanıyor ve temenni ediyorum.

Bu inançla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği, “Basın ulusun ortak sesidir” bilinciyle çalışan ve milletimizin ortak sesi olan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Ebediyete irtihal eden kalemlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan ve çalışan basın çalışanlarımıza sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.