MATSO BAŞKANI GÜNGÖR’ÜN, GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

0

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güngör mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslektir. Kıymetli basın mensuplarımızın, zaman mevhumu olmaksızın yürüttükleri mücadele, sarf ettikleri emek takdirle karşılanmalıdır.

Sorunları ilkeli, özgür ve tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktararak toplumsal mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkı sağlamaktadırlar.

Ulu Önder Atatürk’ün de vurguladığı üzere basın milletin müşterek sesidir. Demokrasinin güçlenmesinin yolu, basının özgürce ve tarafsız bir şekilde çalışmasını sağlamaktan geçmektedir.  Gerçek gazeteciler duygularıyla değil tarafsız bir şekilde haber etik kurallarına göre hareket etmektedir.  Vicdanlı tarafsız ve dürüst gazeteciler toplumun can damarıdır.

Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden ilkeli,  dürüst ve tarafsız yayıncılık prensiplerinden ödün vermeyen, yaşadıkları tüm zorluklara rağmen her koşulda kamuoyunu tarafsız bir şekilde aydınlatmak için büyük bir özveriyle çalışan, gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, mesleklerinde başarılarının devamını diliyorum.