Bozkurt, “BBP Hiçbir Partinin Arka Bahçesi Değildir!”

0

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi (MKYK) Şuayip Bozkurt, “Yerel seçimlere kısa bir süre kala ortaklarımızla meydanlarda olacağız. Cadde cadde, sokak sokak birlikte yürüyeceğiz. Yerel seçimleri kazanmak için varımızı, yoğumuzu ortaya koyacağız. Bunun için söz verdik, ittifak yaptık” dedi.

Yerel seçime sayılı günler kala partisinin yerel seçimlerle ilgili aldığı kararlar hakkında açıklamalarda bulunan BBP MKYK Üyesi Şuayip Bozkurt, Manavgat Belediye Meclisi Olağan Toplantısı’nda Aşağı Hisar ve Örnek Mahallesi’nde yapılan 4. Taşıt Köprüsü’ne Şükrü Sözen’in adının verilmesinin oy çokluğuyla kabul edilmesini eleştirerek, oylamada red oyu veren AK Partili meclis üyelerini de kutladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in değerli bir siyasetçi olduğunu, 15 yıllık görevi boyunca hatırı sayılır hizmetler yaptığını belirten Bozkurt, Sözen’in CHP’li bir belediye başkanı olarak; Cumhuriyet’in 100. yılında taşıt köprüsünün adının ‘100. Yıl Köprüsü’ olmasının daha anlamlı olacağını savundu. Bozkurt, “ Kendilerini Cumhuriyet sevdalısı ve Atatürkçü diye tanımlayan bir partinin ve onun belediye başkanına meclisin aldığı bu karar yakışmadı” dedi.

BBP MKYK Üyesi Şuayip Bozkurt’un açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle:

  • Partimizin yetkili organları yerel seçimde uygulanacak yol haritasını belirlemiştir. Buna göre Cumhur ittifakının bileşenleri olarak üst düzey kurullar gerekli görüşme ve toplantılarını yapmış, , İttifak olarak birlikte seçime girilecek yerler belirlenmiştir.
  • Cumhur İttifakı’nın ortakları ve bileşen partiler olmak üzere Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanlık seçimi hariç diğer ilçelerde ile seçim stratejisi henüz belirlenmemiştir.
  • Bilinmelidir ki, B.B.P olarak bizler 15 Temmuz Yeni Kapı ruhunu yaşatarak Cumhur İttifakının bileşeni olarak yolumuza devam etmekteyiz.  Ancak iktidar partisinin Türk Milleti nezdinde kabul görmeyen yasa, uygulama ve icraatlarını da sonsuza dek kabullenecek bir anlayışa sahip olmadığımızın bilinmesini isteriz.  Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun devletçilik anlayışından, ilke ve felsefesinden bir adım geri atmadığımızın da bilinmesini isteriz. 31 Yıllık geçmişi olan siyası partimizin temel ilkelerinden birisi de ‘’doğruya doğru, yanlışa yanlış ‘’ diyebilmek, dik durmaktır. BBP hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir.
  • Yerel seçimlere kısa bir süre kala ortaklarımızla meydanlarda olacağız. Cadde cadde, sokak sokak birlikte yürüyeceğiz. Yerel seçimleri kazanmak için varımızı, yoğumuzu ortaya koyacağız. Bunun için söz verdik, ittifak yaptık.

Cumhur İttifakı’nın bileşen bir partisi olarak, buradan ortaklarımıza sesleniyorum;

  • Tarihsel bir misyona sahip BBP’nin haksız uygulamalara maruz bırakılması, nasıl olsa Cumhur İttifakına mecburlar anlayışına sahip olunması, amiyane tabirle partimizi ciddiye almama düşüncesi şayet varsa; bu asla kabul edilemez bir durumdur.
  • Bizler, “Birlik içerisinde çokluk” anlayışımızı ülke yararına sürdürme kararlığındayız. Bu anlayışımıza destek veren hangi siyasi parti, STK ve kurum olursa olsun başımızın tacıdır.
  • BBP olarak birlikte çoğalarak büyüdüğümüz partililerimizle, bileşenlerimizle ve ortaklarımızla önce ülkemiz ve sonrasında Antalya’mız için doğru neyse onu yapmak için alanlardayız, meydanlardayız…
  • Bu vesileyle, hiçbir insanın haksız rekabetler içinde mağdur edilmemesi için de tüm teşkilatlarımızla birlikte mücadelemiz var gücümüzle devam edecektir.