TİP, “Manavgat Yerel Yönetimler Çalıştay Sonuç Bildirgesi”

0

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Manavgat İlçe Örgütü,  uzun süredir yoğun bir çalışmayla hazırladığı “Yerel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı çalıştayını tamamlayarak, sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaştı.

Sosyalist Belediyecilik anlayışının özünde var olan katılımcı yönetim anlayışını Manavgat halkı ile buluşturacak en güçlü alternatif partinin Türkiye İşçi Partisi olduğunu savunan TİP İlçe Başkanı Şerife Aslan, “Turizm kenti Manavgat’ın sorunlarını çözmek, çehresini değiştirmek zor değil. Bunun için hiçbir kişisel çıkar gözetmeden, emek veren kişi ve kişiler ile kurum ve partilerin iş birliği yapmasıyla mümkündür” dedi.

TİP İlçe Başkanlığı’nın, İlçe Başkanı Şerife Aslan imzalı Sonuç Bildirgesi’nde şu ifadelere yer verildi:

  • TİP Manavgat İlçe Örgütü olarak Yerel Sorunlar ve Çözüm Önerilerimiz başlıklı çalıştayımızı gerçekleştirdik. Çalıştayımızda öne çıkan sorunların başında, yerel yönetimin alanına giren sorunlara yönelik çözüm üretme mekanizmalarını yeterince çalıştırılmadığı, halktan kopuk bir yönetim anlayışının hâkim olduğu,  halkın sorunlarını çözmek yerine, sorun üreten bir işleyişin geliştiği sonucuna ulaştık.
  • Yaptığımız görüşmeler sonucunda,  halkın memnuniyetsizlik oranının parti ayırmaksızın oldukça yüksek olduğunu gözlemledik. Pek çok alanda kaderine terkedilmiş bir Manavgat resmi var karşımızda.
  • Bu resmi değiştirmek için, atılacak adımları tartıştık ve gördük ki, aslında halk için belediyecilik anlayışı ile kısa sürede çözülebilecek sorunlar. Turizm kenti Manavgat’ın çehresini değiştirmek kişisel hiç bir çıkar gözetmeksizin,  emek veren kişi, kurum ve partilerin işbirliği ile çözülmesi zor değil.
  • Sosyalist belediyecilik anlayışının özünde var olan katılımcı yönetim anlayışı ile Manavgat halkını tanıştıracak olan en güçlü alternatif Türkiye İşçi Partisidir.

Bu anlayışla Manavgat halkına kulak vermeye devam edeceğiz.