Orhan Çevik: Narkotik Operasyonunun başındaki isim 

0

Antalya Emniyeti uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan, bulunduran ve kullanan şahıs ve grupların yakalanmasına yönelik 500 personelin katıldığı Narkotik Operasyonu gerçekleştirdi.

Antalya Muratpaşa ilçesi ile Zeytinköy Bölgesi’nde gerçekleştirilen operasyonu bizzat Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik yönetti.

“Mücadelemiz aynı kararlılıkla devam edecek”

Operasyon sonrasında basın mensuplarına bilgi veren İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, gençler ve çocukların kırmızıçizgileri olduğunu belirterek, göreve geldikleri günden bu yana uyuşturucuyla mücadeleye büyük önem verdiklerini söyledi. Çevik, “ Onlar bizim aydınlık geleceğimiz. Geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. 2023 yılında sahayı hiçbir zaman boş bırakmadık. 2024 yılında da aynı kararlılıkla zehir tacirleri ile olduğu gibi tüm asayiş olaylarında da mücadelemiz aynı şekilde devam edecek. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de var olan mevcut huzur ve güven ortamının devamını sağlamak en büyük istek ve amacımız olacaktır.” Dedi.

“30 Büyükşehir içerisinde Antalya olarak ilk sıradayız”

Emniyet bünyesinde bulunan tüm birimlerin 7/24 görev başında olduğunu, alan ya da bölge fark etmeksizin sorumluluk alanlarında sahada olduklarını söyleyen Çevik, “ Büyük küçük ayrımı yapmadan gerek organize suç örgütlerine, gerekse torbacı olarak tabir edilen şahıslara yönelik çalışmalarımız karşılığını buluyor. Belirtmek isterim ki; narkotik madde konusunda 30 büyük şehrimiz içerisinde yakalama miktarı bakımından birinci sıradayız. Bunun sebebi Antalya Polisi’nin her birinin özverili çalışması ile birlikte vatandaşlarımızın bize verdiği destek ve katkılardır. Suç ve suçlu ile mücadelemizde başta Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza ve siz değerli basın mensuplarımıza desteklerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“Yılbaşı günü 5 bin polisimiz sahada”

31 Aralık 2023 Yılbaşı günü Antalya genelinde, 5 bine yakın polisin sahada olacağını, il genelinde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu ana arterler, caddeler, sokaklar, umuma açık yerler ve civarında trafik ve asayiş unsurlarıyla her saat alanda görevde olacaklarını belirten Çevik, “ Önemli olan yeni yıla huzur ve güven ortamında sevdiklerimizle birlikte sağlıkla adım atmak. Türk Polisi için en büyük yeni yıl hediyesi Türkiye’nin huzuru ve güvenliğidir. Ülkemizi, milletimizi, devletimizi, şehrimizi Allah her türlü şer odaklarından korusun. Bu vesileyle Aziz Şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımıza buradan bir kez daha sağlıklı, mutlu yıllar diliyorum.” diye konuştu.