Gezgin Adam Tv’den adaylara ücretsiz hizmet

0

Manavgat’ta YouTube ve Facebook üzerinden televizyon yayını yapan “Manavgat Gezgin Adam TV” demokrasi anlayışımıza farklı bakış getiren bir projeye imza attı. Kanal, ekonomik nedenlerle reklam kampanyası yapamayan aday ve aday adaylarına stüdyosunu ücretsiz olarak açtı.

Seçim dönemlerinde yaşadığı kente hizmet etmek amacıyla aday adayı olan özellikle mahalle muhtarlarının, kendilerini ve projelerini tanıtmak için çok zorlandıkları biliniyor. Reklam kampanyası maliyetlerinin yüksekliği, ekonomik olarak güçlü olan adaylar ile diğer adaylar arasında ciddi bir haksız rekabet ortamının doğmasına neden oluyor.

Gezgin Adam TV Genel Yayın Yönetmeni Ömer Kaçmaz’a bu kararı almasındaki nedeni sorduğumda; “Demokrasi sadece zenginlere özgü bir kavram değildir” dedi.

Hedef-Pegem Akademisi Yön. Kur. Bşk. Görevini de yürüten Ömer Kaçmaz’ı bu kararından dolayı kutlarken, anlattıklarına kulak verelim:

Çarşıda, pazarda beni gören her Manavgatlı Muhtar ya da az oy alan partilerdeki belediye başkan aday adayı kardeşlerim bana bu soruyu soruyor? Ben her ne kadar bunun doğru bir şey olmadığını söylesem de muhataplarımı pekte ikna edemiyorum. Yıllarını gazeteciliğe veren bir kişi olarak kendilerine neden böyle düşündüklerini sorduğumda ise adaylardan hep benzeri şeyler duyuyorum: “Tanıtım faaliyetleri son derece maliyetli, halka ulaşamıyoruz, kendimizi anlatamıyoruz!”

Demokrasi sadece zenginlere özgü bir kavram değildir. Parası olmayan ama yüreği yaşadığı kente hizmet etmek için atan birikimli, toparlayıcı ve liyakatli pırıl pırıl insanlar var. Bu insanların sesini kamuoyuna duyuramamaları demokrasimiz adına utanç verici. Hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük gibi kavramları şayet dilimizden düşürmüyorsak, her aday ya da aday adayına eşit mesafede olmamız gerektiği inancındayım.

Bundan dolayıdır ki, buradan sesini duyuramayan tüm adaylara ve partilerimizin ilçe başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine sesleniyorum. Manavgat’ta YouTube ve Facebook üzerinden faaliyet gösteren, Gezgin Adam TV olarak hiçbir ücret talep etmeden tüm muhtar ve belediye başkan adaylarını “Seçim 2024” ve “Siyaset Gündem” programlarına röportaja, söyleşiye davet ediyorum.

Değerli okur,

Manavgat Gerçek Gazetesi olarak haftada en az iki kez ülke ve Manavgat siyasetini bu kanalda zevkle sizler için yorumluyorum. Düşüncelerimi hiçbir sansür uygulanmadan açıkça dile getiriyorum. Gezgin Adam TV ile birlikte amacımız Manavgat’ta demokrasi kültürünü oluşturmak, en azından bir adım atmak.

Gelin bu adımı hep birlikte atalım. İşte size ücretsiz olarak kapılarını açan bir TV Kanalı.

Bu davet bizim…

Sizlere de ücretsiz bir fırsat…