Emniyet Üniversiteli Gençlerle Beraber

0

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, üniversite gençliğini terör tuzağına düşmemeleri için üniversitenin kampüsünde futbol müsabakası düzenledi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, “Gençlerle Beraberiz” projesi kapsamında düzenlediği etkinlikte, Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin yasadışı oluşumların tuzağına düşmelerini engellemek amacıyla çalışmalar başlattı.

Proje kapsamında; terör örgütlerinin eleman temin etme ve propaganda yöntemlerinden korumak, suç odaklarının sıklıkla istismar ettikleri burs sistemi, konaklama, barınma ve yurt ihtiyaçlarının karşılanması hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca proje kapsamında öğrenci ve aileleriyle samimi diyaloglar kurulması hedeflendi.

Antalya Valiliği Basın Masası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Etkinlikte üniversite öğrencileri ile birebir iletişim kurularak Polis-öğrenci ilişkileri kuvvetlendirilmiş, art niyetli kişi ve gruplar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Etkinliğe katılan öğrenciler; Emniyet Teşkilatının, güler yüzlü personeliyle birlikte yanlarında olduğunu bir kez daha hissettiklerini, bu tarz sportif faaliyetlerin ilerleyen dönemlerde de devam etmesini ve bu faaliyetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getirmişlerdir” ifadelerine yer verildi.