Halkın Doktoru Kara, “ Terör Bizim Yaramızdır”

0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Op. Dr. Niyazi Nefi Kara, parti binasında partililerle bir araya geldi. Partililerle özlem gideren Kara’ya ilgi oldukça yoğundu.

CHP İlçe Başkanı Oykun Başar ve yönetim kurulu üyelerince karşılanan Kara, partililerin elini sıktı ve hal hatır sordu.

Oykun Başar’dan Sözen’e bir kez daha teşekkür

“CHP’nin iki aday adayından biri olan ve halkın doktoru olarak bilinen Niyazi Nefi Kara’yı sizlere tanıtmama gerek yok “ diyerek konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Oykun Başar, Şükrü Sözen ile başlayan sosyal belediyecilik anlayışını devam ettirmek için hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Başar ayrıca 15 yıllık belediye başkanlığı döneminde hizmetleri için Sözen’e teşekkür etti.

“Bu ülke için can verenler bizim kardeşimizdir”

Adaylığının henüz kesinleşmediğini, aday adayı sıfatının devam ettiğini ve ziyaretinin sadece bir nezaket ziyareti olduğunu belirten Kara, emperyalizmle mücadele edebilmenin tek yolunun partiler üstü bir anlayışa sahip olmaktan geçtiğini söyledi.

“Emperyalizmle mücadele partiler üstü bir anlayışla olmalıdır”

Pençe Kilit Operasyonunda şehit düşen vatan evlatlarının ailelerine baş sağlığı dileyen Kara, “ Kuzey Irak’ta bu ülkeyi korumak için can veren ki onlar bizim kardeşlerimizdir. Şehitlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum, ulusumuzun başı sağ olsun!. Terör bizim yaramızdır. PKK denen lanet terör örgütüyle, yetmez ama evetçilerle, Anayasa değişiklikleriyle ve emperyalist işgalci güçlerle işbirliği yaparak iktidarlarını koruyan bu yapılarla mücadele etmek CHP’li olarak bizlerin görevidir.  Hiç kimse kuşku duymasın, hiçbir evladımız şehit olmasın diye mücadelemiz var gücümüzle devam edecektir” dedi.

“Artık Manavgat’tayım”

Mesleki olarak işinin hayat kurtarmak olduğunu belirten Kara, “Randevulu hastalarım, sıralı ameliyatlarım vardı. Hepsini bitirdim ve sizlerin karşısına sorumluluğunu yerine getirmiş bir doktor olarak geldim. Artık Manavgat’tayım. Bu süreç içerisinde ekiplerimizle ciddi çalışmalar, projeler gerçekleştirdik.  Bu görev bize nasip olsun olmasın, her zaman olduğu gibi partim ve Manavgat için sizlerle birlikte savaşmaya devam edeceğim. CHP belediyeciliğini Manavgat’ta sürdürmeye kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Manavgat Belediye Başkan A. Adayı Niyazi Nefi Kara, Toros kadınlarını da ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Daha sonra bir cenazeye katılmak için mahallesi Hatıplar’a hareket etti.