TKP, “AKP’ye destek veren sizler değil misiniz?”

0

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Antalya İl Başkanlığı, TÜSİAD’ın “Cemaat ve tarikatların geçmişte yaşanan acı tecrübeler dikkate alındığında eğitim sisteminde yeri olmaması” söylemine tepki göstererek, “AKP’ye 20 yıldır destek verirken aklınız neredeydi” dedi.

TKP Antalya İl Başkanlığı yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“AKP, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin eliyle laik eğitimden geriye kalan son kırıntıları kaldırıp, eğitimi tarikatlara teslim edecek adımları atarken, büyük sermayenin temsilcisi TÜSİAD’dan utangaç bir itiraz sesi yükseldi.

TÜSİAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizin bu yöndeki ihtiyacı ve yakın geçmişte yaşanan acı tecrübeler dikkate alındığında cemaat ve tarikatlara eğitim sisteminde yer olmaması gerekir” denildi.

Hâlbuki eğitimin dinselleştirilmesi ve tarikatlara teslim edilmesi programını yürüten AKP, TÜSİAD’ın sınırsız desteğiyle iktidarda. 20 yıl önce AKP’yi iktidara taşıyan da TÜSİAD’dı. Büyük sermaye bu tercihinin karşılığını kârlarına kâr katarak, ülkenin varlıklarını yağmalayarak aldı.

Yani eğitimi cemaat ve tarikatlara teslim etme programı aynı zamanda TÜSİAD’ın programı.

Laik eğitim el birliğiyle soydukları halkın ihtiyacı. Bunun vazgeçilmez iki şartı ise tarikatların ve TÜSİAD’ın dağılması. Bu ülkeyi gericilikten de onu var eden sermaye diktasından da kurtaracağız.

Söz veriyoruz; TÜSİAD’ı ve onların beslemesi tarikatları dağıtacağız.”