Hasan Öz ismi bir adım önde

0

Manavgat’ta 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler seçimi için AK Parti İlçe Teşkilat Başkanlığı’na 9 isim resmi olarak aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Hasan Öz, Süleyman Öz, Süleyman Okudan, Emel Özden, Merve Güvenlioğlu, Ali Rıza Öner, Turgay Akar, Baturalp Kaya ve Abdülkadir Yeşildağ.

Ak Parti Genel Merkezi bu 9 isimden birisini Manavgat Belediye Başkan adayı olarak gösterecek. Öncelikle Manavgat’a hizmet etmek için yola çıkan birbirinden değerli aday adaylarına başarılar dileriz.

Sokaktaki vatandaş, mesleğimiz gereği bilebileceğimizi düşünerek hangi ismin aday olarak gösterileceğini bizlere soruyor?

Elbette bizlerin bu soruya net olarak cevap vermemiz mümkün değil. Ancak adaylık için ismi geçenlerin AK Parti’nin değirmenine buğday olarak girip, tek bir ismin un olarak piyasaya sürüleceğini biliyoruz. V e tahminlerimizi o yönde vatandaşla paylaşıyoruz. Öyle ya vatandaşı cevapsız bırakmak olmaz, nitekim onlar seçmenler olarak sessiz çoğunluk.

AK Parti’nin diğer partilere benzemeyen en büyük özelliği, ‘vefa’ duygusuna önem vermesi. AK Parti’nin partiye bağlılık ve hizmet etme anlayışında gelgitleri olmayan, görev verildiği takdirde bu görevi canla başla yapmaya çalışan, küsmeyen ve parti içerisinde varlığını, ağırlığının sürekliliğini koruyan isimleri ön planda tuttuğunu biliyoruz.

AK Parti’nin aday belirleme sürecinde, aday adaylığı başvurusu yapan isimleri ayrı ayrı bu bağlamda değerlendirmek bir diğerine haksızlık olur düşüncesiyle şimdilik bu konuyu bir kenara bırakalım.

Ancak aday adaylığı başvurusunda bulunan isimlerin birçoğunun aday gösterilme olasılığı olmadığı halde başvuruda bulunduğunu da öngörebiliyoruz.

AK Parti’nin tüm varlığı ve gücüyle 2028 yılına kadar iktidarda olacağı göz önünde bulundurulduğunda, bu isimlerin gelecekle ilgili farklı beklentileri olduğunu da anlayışla karşılayabiliriz.

Ama dedik ya; sokaktaki sessiz seçmen çoğunluğu bizden ille de bir isim vermemizi, en azından tahminimizi dile getirmemizi istiyor!

Bizlere de bunu söylemek düşüyor:

Hasan Öz’ün ismi sessiz ve karanlık geceyi aydınlatan bir yıldız gibi parlıyor.