MATSO’dan “Ahmet BOZTAŞ’a” Vefa

0

MATSO yönetiminin girişimleri neticesinde, TOBB ve Eğitim Bakanlığının 154 ilçe de 154 okul projesi kapsamında merhum Başkan Ahmet Boztaş’ın ismi Manavgat’ta bir Anaokulunda yaşatılacak.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) yönetiminin uzun uğraşları sonucunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı 154 ilçede 154 okul projesi kapsamında Manavgat’a yapılacak olan bir Anaokulun da 2021 yılının Mayıs ayında Covit 19’a yakalanarak vefat eden Ahmet Boztaş’ın ismi yaşatılacak.

                           Boztaş adı bir anaokulunda yaşatılacak

Konu ile ilgili MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör “Merhum Başkanımız Ahmet Boztaş’ın isminin Manavgat’ta bir okulda yaşatılacak olması onu kaybetmiş olmamızın acısını bir nebzede olsa hafifletecektir.  Onun adının yaşayacağı okulunda TOBB’un katkılarıyla yapılacak olması MATSO adına gurur verici bir durumdur. MATSO Yönetimi olarak uzun süredir mücadelesini verdiğimiz Boztaş isminin yaşatılması projemizi gerçekleştirmemize katkı sağlayan TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na Milli Eğitim Bakanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör

Manavgat Milli Egemenlik mahallesinde yapımı devam eden Anaokulunun büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. Yakın bir zamanda hizmete açılması beklenen Anaokulunda Merhum Başkan Ahmet Boztaş’ın isminin yaşatılacak olması Manavgat İş dünyasında “MATSO Yönetimi Boztaş Başkana vefasını gösterdi” yorumlarının yapılamasına neden oldu.