TİP’den Her Cuma Günü Film Gösterimi

0

Türkiye İşçi Partisi’nin kültür-sanat ve fikir emekçileriyle düzenlediği haftalık olağan buluşmaları Manavgat ilçe binasında devam ediyor. İlçe Başkanı Şerife Aslan, “ Siyasetin yukarıdan aşağıya tek yönlü işleyişine son vermemiz lazım” sözleri ile bu buluşmaların önemine dikkat çekti.

Her hafta Cuma Günü Saat 19.30’da ilçe binasında halkla buluşan TİP Manavgat İlçe Kültür Sanat Birimi üyeleri, sanatsal değeri yüksek toplumun severek izlediği sinema filmlerini gösterime sunuyor.

Sanatın karanlıkta nefes almanın en güzel yolu olduğunu belirten TİP Manavgat İlçe Başkanı Şerife Aslan, geçtiğimiz Cuma Günü ‘Entelköy Efeköye Karşı’ filmini misafirleriyle birlikte izlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Film gösterimi, atölye çalışmaları ve sürpriz projelerle Manavgat kültür-sanat hayatına katkı sunmak amacında olduklarını belirten açıklamasında, “ Partili olmayan vatandaşlarında içinde yer aldığı bir birliktelik oluşturmak için sanat önemlidir. Kültür ve sanat evrensel dünyanın ortak dilidir. Partimizde bir kültür-sanat komisyonunun da kurulması bu amaca yöneliktir” dedi.

TİP Manavgat İlçe Başkanı Şerife Aslan, her hafta Cuma günleri saat 19.30’da ki film gösterimlerinde Manavgat halkını misafir etmekten memnuniyet duyacaklarını belirtti.

Tip İlçe binasında geçtiğimiz haftalarda ‘Forrest Gupm’ ile ‘Toprağın Çocukları’ adlı filmler izleyicilerle buluşmuştu.