Suça ve suçluya geçit yok

0

Manavgat’ta çeşitli suçlarda 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs ile il dışında ruhsatsız tabanca getireceği ihbarı üzerine 3 kişi yakalandı. Yakalananlardan ikisinin Antalya /Döşemealtı ilçesinde ikamet ettiği bildirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, Manavgat ilçe ve Döşemealtı ilçe Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi. Yapılan operasyon sonunda hakkında 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan şahıs ile uyuşturucu madde imal ederek satan kişiyi ve il dışından ruhsatsız silah getireceği tespit edilen 2 kişiyi gözaltına aldı.

Şahısların araçlarında ve belirlenen adreslerde yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet şarjör, 10 adet fişek, 650 gr Skunk uyuşturucu madde, 2 adet hassas terazi, 3 gr Metamfematin, 1 adet cep telefonu, 12 bin Avro, 70 Dolar ve 11 bin 650 lira ele geçirildi.

Olaylarla ilgili şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada “vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalara ara vermeden devam edilmektedir” denildi.