Süleyman Öz “Bizim tarihimiz hatta kaderimiz bir”

0

Manavgat Kudüs Platformu’nun düzenlediği Özgür Filistin Mitingi başlıklı Filistin’e Destek Programı yoğun katılımla gün boyu devam etti. Kermesin ardından saat 20.00’de kurulan platformda slayt gösterileri ve şiirler okundu. Açık arttırma yapıldı.

Sinan Yıldız’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede katılımcılarla birlikte okunan şiirler duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Kalabalık sık sık tekbir getirerek, İsrail’in zulmüne lanetler okudu. Açık arttırma programına geçildi.

Açık arttırmada Bilgisayar Bilişimcisi Ressam Özlem Turgay’ın 3 adet yağlı boya tablosu ile biri altın yaldızlı olmak üzere iki adet ayna ve orijinal Filistin Kefiyesi (Puşi) satışa çıkarıldı. Açık arttırmada verdiği destekle AK Parti Manavgat Belediye Başkan Aday adayı Süleyman Öz tüm dikkatleri üzerine çekti.

Öz’den Filistin’e 28 bin liralık destek

Süleyman Öz, Özlem Turgay’ın Manavgat Kudüs Platformu’na bağışladığı 3 adet yağlı boya tablosundan ikisi ile Altın yaldızlı aynayı açık arttırmada 28 bin liraya satın aldı. Öz, daha sonra 10 bin lira ödeyerek aldığı altın yaldızlı aynayı platforma geri bağışladı. Aynı ayna ismini açıklamak istemeyen kadın bir yardımsever tarafından 15 bin liraya satın alındı.

Kâbe isimli tablo 7 bin lira bedelle Yasin Gürdal’a satılırken, Bir diğer ayna ise Umut Zorlu tarafından 5 bin liraya satın alındı. Manavgat’a ikamet eden Meryem isimli Filistin uyruklu genç kızın Filistin’de ölen kardeşleri anısına satışa çıkarılan orijinal Filistin Kefiyesinin ilki 10 bin liraya ismini açıklamak istemeyen aynı yardımsever kadın tarafından satın alındı.

İkinci orijinal Filistin Kefiyesini ise yine 10 bin lira bedelle Fethi Ahmet Şeker adlı vatandaş tarafından satın alındı.

“Bizim Filistin’i yalnız bırakmamız mümkün değil”

AK Parti Manavgat Belediye Başkan Aday adayı Süleyman Öz gecede yaptığı konuşmada İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki göstererek, “Bizim Filistin’i unutmamız, yalnız bırakmamız mümkün değil. Çünkü bizim tarihimiz hatta kaderimiz bir.” dedi.

İsrail’in, uluslararası hukuku çiğneyerek silahsız masum sivillere, hastanelere, okullara, mabetlere saldırdığını ve savaş suçu işlediğini belirten Öz, “Siyonist rejim, her gün yeni bir işgalle Filistin topraklarında habis bir ur, ölümcül bir virüs gibi yayılıyor, Filistin’i kemiriyor, İslam dünyasını yayılmacı politikalarıyla tehdit ediyor.” ifadesini kullandı.

Öz, İsrail’in acımasız şiddetine karşı vicdanı olan herkesin sokaklarda protesto gösterileri yaparken, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası kuruluşların, bu duruma kayıtsız kalmasını ibretle izlediklerini söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Kudüs Kırmızı Çizgimizdir”

Türkiye’nin, Filistin halkının haklı davasına her zaman sahip çıktığını söyleyen Öz, “Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağımızı, zulme karşı adalete, haksızlığa karşı hakka, hukuka destek vereceğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Kudüs kırmızıçizgimizdir. 84 Milyon tek yürek olarak, tek yumruk olarak Kudüs nöbetindeyiz.” değerlendirmelerinde bulundu.

“Liderimiz yoğun diplomasi çabası içindedir”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çatışmanın ilk anından itibaren yoğun diplomasi çabası içerisinde olduğunu anımsatan Öz, “Herkes tek taraflı açıklamalar yaparken barış odaklı, şiddetin sona ermesine odaklı açıklamalar sadece Cumhurbaşkanımızdan gelmektedir. Tabii bu inisiyatifi herkesin desteklemesi gerekir aksi takdirde şiddet ve karşı şiddet kısır döngüsü içerisinde bölgeyi daha çok ateşin içine sokacak gelişmeler yaşanabilir.” diye konuştu.

Manavgat Kudüs Platformu Başkanı Mehmet Gayretli Filistin’e Destek Programı kapsamında desteklerini esirgemeyen yardımseverler ile Manavgat halkına teşekkür etti.