Gazzeli Çocuklar Aç Kalmasın!

0

Filistin’de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmayan Manavgat Kudüs Platformu, Cumhuriyet Meydanı’nda Gazzeli çocuklara yardım için Kermes düzenledi.

Manavgat Kudüs Platformu’nun bileşenlerinden Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Başkanı Ahmet Ali Gök, İsrail’in her gün bombalar yağdırdığı ve Müslüman dindaşlarımıza yaşama şansı tanımadığı bir ortamda duyarsız kalamayacaklarını belirterek, “Elimizden gelenin çok daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Kudüs Platformu’nu oluşturan yardım derneklerinin katkıları ve özellikle kadınların evlerinde gönüllülük esasına göre hazırladıkları ürünleri kermeste satışa sunduklarını söyleyen Gök, “ Buradan elde edilecek gelir, Gazzeli çocukların bir nebzede olsa acılarını dindirebilirse ne mutlu bizlere” dedi.

Kermesten elde edilecek miktarı kamuoyunun bilgisine sunacaklarını söyleyen Manavgat Kudüs Platformu sözcüsü Mehmet Gayretli. “ Paydaşlarımız içinde kamu yararına çalışan yasal statüde 4 adet yardım derneği var. Buradan elde edilecek tutarı bu dernekler aracılığıyla yetkililere ileteceğiz. Elbette toplanan yardım miktarını da Manavgat halkıyla paylaşacağız. Emeği geçen ve destek verenlerden Allah razı olsun!” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kermes saat 23.00’e kadar devam edecek.