ATSO Cumhuriyet’in 100. Yıl Ödülleri Sahiplerini Buldu

0

Antalya’nın kalkınması ve bilinirliğinin artması adına ATSO tarafından düzenlenen ATSO Cumhuriyet’in 100. Yıl Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve kent ödülleri, döviz kazandırıcı hizmetler, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin ödüllendirildiği tören bu yıl “Cumhuriyetin 100. Yılı” temasıyla gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu ödül törenine Vali Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Hedefimiz İktisaden Ülkemizi Büyütmek

Ödül törenindeki konuşmasında, Cumhuriyetin 100’üncü yılının yanı sıra bu yıl İzmir İktisat Kongresi’nin de 100’üncü yılını kutladıklarını söyleyen Vali Şahin; “Daha Lozan Barış Antlaşması imzalanmadan, Cumhuriyeti kuran nesil misak-ı iktisadi kararlarını ilan ediyor. Bu kararlarda biz savaşı kazandık ama bu coğrafyada kalıcı olmamız lazım. Bunun için de iktisadi olarak güçlü olmamız lazım diyerek çok çalışarak ve üreterek iktisadi boyunduruktan kurtulmamız gerektiğini ifade ediyorlar. Bizlerin de en büyük hedefi iktisaden ülkemizi büyütmek. Buradan iş insanlarımıza sesleniyorum; çalışırken, üretirken işinizde tevazu göstermeyin. Olabildiği kadar çok üretin ve olabildiğin kadar çok katma değer saylayın ve istihdam sağlayın. Mücadelenizi sonuna kadar yapın. Size yakışanda budur.” dedi.

Antalya’nın tarımda, ticarette, sanayide ve turizm de Türkiye’ye çok büyük katma değer kattığına değinen Vali Şahin, bundan sonra da bu katkının devam edeceğini vurguladı. Konuşmasının sonunda törenin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Şahin daha sonra ATSO Cumhuriyet’in 100. Yıl Ödül Töreni’nde dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. ATSO Cumhuriyet’in 100. Yıl Ödül Töreni’nin ardından program, “Antakya Medeniyetler Korosu”nun dinletisiyle son buldu.