Sözen “Cumhuriyet Adalet Demektir”

0

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Cumhuriyet’in 100. Yılı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin sayesindedir. Cumhuriyet varoluş nedenimizdir ve vazgeçilmezimizdir.” Dedi.

Sözen, kutlama mesajının devamında;

“Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri bir bir aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur. Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin sayesindedir. Cumhuriyet varoluş nedenimizdir ve vazgeçilmezimizdir. Bugün tek bir şeye ihtiyacımız vardır. O da Cumhuriyet ruhuna sahip olmak, ona sımsıkı tutunmaktır. Cumhuriyet ruhunda, umut, inanç, mücadele, vatan sevgisi, hoşgörü ve aydınlanma vardır.

Cumhuriyet Ruhu, karanlığa yakılmış bir meşale, ışıktır.

Yolunu kaybedenlere yol haritası, yönünü kaybedenlere kutup yıldızıdır. Cumhuriyet bir başlangıçtır, inanmaktır.

Yaşama şekil vermektir, geleceğe umutla bakmaktır.

Cumhuriyet barış ve özgürlük demektir

Cumhuriyet demokrasi demektir

Cumhuriyet adalet demektir

Cumhuriyet konuşmak demektir. Fikir hürriyeti demektir

Cumhuriyet kadınlarımıza özgürlüktür

Cumhuriyet birlik, beraberlik, kenetlenme demektir.

Cumhuriyet geleceğe umutla bakmaktır.

Cumhuriyet bütün dünyanın karşısında dimdik durmak, biz Türkiye’yiz demektir.

Cumhuriyet varsa zorluk yoktur, Cumhuriyet’e ve Atatürk’e bağlı olan bizler için imkansız yoktur. Eğer bir yürek varsa, o yüreğin içinde vatan ve Cumhuriyet sevgisi varsa her türlü zorluğa göğüs gerilir.

Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır.

Cumhuriyet, 100 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmıştır ve BU MEŞALE HİÇ BİR ZAMAN SÖNMEYECEKTİR.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü kutlu olsun.

Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizi bize emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Antalya ve Manavgat halkımız olmak üzere tüm ulusumuzun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum” ifadelerine yer verdi.