Uluslararası 18. Adli Tıp Günleri

0

Vali Hulusi Şahin, AGTV Antalya Eğitim Tesisleri’nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un onur konuğu olduğu Uluslararası Katılımlı 18. Adli Tıp Günleri Sempozyumuna katıldı.

19-22 Ekim tarihleri arasında AGTV Antalya Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen ve Yargı mensupları ile Adli Tıp / Adli Bilimler alanındaki profesyonelleri bir araya getiren “Uluslararası Katılımlı 18. Adli Tıp Günleri” başladı. Programın onur konuğu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yanında Vali Hulusi Şahin, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Adli Tıp Kurumu Başkanı Dr. Hızır Aslıyüksek, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç ve ilgili kurum çalışanları katıldı.

Adli Tıp Birimi Kritik Öneme Sahip

Adli Tıp Kurumu’nun kritik öneme sahip olduğunu belirten Vali Şahin, şunları kaydetti: “Bu yıl 18’incisi düzenlenen Adli Tıp Günleri’nde bu çok önemli multidisipliner tıp dalının, Türkiye’mizde çok etkili bir şekilde icra ediliyor olmasından gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Özellikle 6 Şubat depremlerinde, etkin bir adli tıp sisteminin ne kadar önemli olduğunu gördük. Huzurlarınızda tüm camianıza teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Antalya Turizmin Başkenti

Antalya’nın turizmin başkenti ve Türkiye’nin göz bebeği bir şehir olduğunu belirten Bakan Tunç; “Burada medeniyetimizin, tarihimizin ve kültürümüzün tüm eserleri yer alıyor.” diye konuştu. Bakan Tunç, Antalya’nın özellikle son yıllarda çok daha güzelleştiğini, ilerlediğini ve geliştiğini ifade ederek, kentin sadece ülkenin değil, tüm dünyanın göz bebeği, turizm merkezi haline geldiğini ve gelmeye de devam edeceğini ifade etti.

AGTV Antalya Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen “Uluslararası Katılımlı 18. Adli Tıp Günleri” programının ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti. Valilikte gerçekleşen ziyarete Antalya Milletvekilleri; Atay Uslu, İbrahim Ethem Taş, Kemal Çelik, Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal ve Ak Parti İl Başkanı Ali Çetin eşlik etti. Ziyarette Antalya’da adalet alanında yapılan yatırımlar ve yapılacak olan yeni projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.