YRP’li Ertan Aydın, “Bu soykırımın mimarı İsrail Başbakanıdır”

0

Yeniden Refah Partisi Manavgat İlçe Başkanı Ertan Aydın, İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısının soykırım iradesinin somutlaşmış hali olduğunu belirterek, “Bu Siyonist soykırımım mimari İsrail Başbakanıdır” dedi.

YRP İlçe Başkanı Ertan Aydın konuşmasında, Filistin topraklarında, özelde Gazze’de yoğunlaşan saldırıların katliamdan soykırıma doğru evrildiğini ifade etti.

Önceki gece Gazze’de El-Ehli Baptist Hastanesine yapılan, çoğu çocuk ve sağlık çalışanı yüzlerce insanın ölümüyle sonuçlanan menfur saldırı, soykırım iradesinin somutlaşmış halidir. Bu Siyonist soykırımın mimarı ise İsrail Başbakanıdır” diyen Aydın, Netenyahu’nun suçlu olarak uluslararası hukuk önünde yargılanması gerektiğini vurguladı.

Sonuç almak için somut adımların atılması gerektiğinin önemine dikkat çeken Ertan Aydın, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç’ın konu ile ilgili açıklamasına aynen yer verdi,

ABD, Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere’nin soykırıma dönüşen savaş suçlarına gözcülük ve sözcülük yaparken, İslam Dünyasının da kınamadan öteye geçmediğini söyleyen kılıç, şunları kaydetti:

“İncirlik ve Kürecik üslerini kapatın!”

“Arap Ligi ve İslam İşbirliği Teşkilatına sesleniyoruz, Gazzeli masumlar, siviller ve çocuklar bir yandan katlediliyor, öte yandan susuzluktan kırılıyor. Siz de artık somut ve net adımlar atın. Petrol vanalarını, doğal gaz vanalarını kapatın. Gazzeli çocukların katledilmesine, susuzluktan kırılmasına, yüzyılın en büyük savaş suçunun işlenmesine karşı kayıtsız, tepkisiz ve sessiz kalmayın. Zaman kazanmak için değil sonuç almak için somut adımlar atın. Tepkinizi zamanında sert ve etkili bir şekilde gösterin. Kendi hükümetimize de sesleniyoruz. ABD savaş gemilerinin destek ve gözetiminde yüzyılın en büyük sivil katliamı yaşanıyor. Bu katliama sessiz ve duyarsız kalmayın, İncirlik ve Kürecik üslerini kapatın.”

“İnsanı yardım koridoru için TBMM’ne başvurduk”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın imzasıyla TBMM Başkanlığına, Türkiye’nin girişimleriyle Gazze’ye TSK’nın gözetiminde, denizden insani yaşam koridoru açılması konusunda başvuru yaptık. Türkiye’nin insani yardım koridorunun açılması konusunda zaman yitirmeksizin inisiyatif alması gerekmektedir.”