AGD, “İsrail’in başkenti cehennemin dibidir!”

0

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara tepki gösterdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)Manavgat Şube Başkanı Ahmet Ali Gök, Gazze Şeridi’nden İsrail’e saldırı başlatan Hamas ile Filistin direnişini desteklemek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan AGD üyelerine vatandaşlarda yer yer katılarak destek verdi. Türkiye ve Filistin bayraklarının açıldığı toplantıda Başkan Gök, “Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur”  ifadelerini kullandı.

AGD Başkanı Ahmet Ali Gök’ün konuşmasında öne çıkan satır başları şöyle:

  • 1948 yılından beri sözde İsrail devleti adı altında Osmanlı yadigarı 4. ordunun emaneti olan Filistin’de türlü hile ve katliamlarla terör faaliyeti yürüten İsrail’in Gazze’yi aralıksız 3 gündür ağır bombardımana tabi tutmasını AGD Manavgat Temsilciliği ve insanlık adına tarih huzurunda lanetliyorum.
  • Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail’in zulümlerini Tel’in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık.
  • Fakat bugün başka!
  • İşte bugün büyük bir sevinçle, Gazze’nin, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda, Filistin’in terörist İsrail’in işgalinden kurtarılması için başlatılan Aksa Tufanı harekâtını gerçekleştiren Filistinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız!
  • İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mız, her gün terörist İsrail ve Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyorken, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyorken Filistinli direniş örgütlerinin karşı operasyonlarının başarıya ulaşmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Aksa Tufanı yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm Siyonist ve tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır.
  • Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kâfirlere karşı bir avuç mücahit, bugün bir kere daha; arzın yegâne ve mutlak sahibinin Cenâb-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan Olmuştur.
  • Merhum Erbakan hocamızın “İsrail ancak güçten anlar” ifadelerini hakkıyla anladığımız bir günü yaşıyoruz.
  • Bugüne kadar terörist İsrail’e karşı İslam devletlerinin attığı yanlış siyasi adımların bedelini Filistin halkı ödemektedir. Müslüman toprağı olan Kudüs’ü başkent olarak ilan eden İsrail, Kudüs’te mahalleleri boşaltmakta, Gazze’de ablukayı sürdürmekte, Batı Şeria’da Müslümanların arazileri üzerinde yeni yerleşim yerleri açmaya devam etmekte, Mescidi Aksa’ya yönelik tecavüzlerini günbegün arttırmaktadır. Bu zulümlere karşı 4 gün önce Filistinli direnişçilerin başlattığı şerefli karşı çıkış operasyonunun zaferle taçlanması en büyük dileğimizdir.
  • DAHA ÖNCE HAYKIRDIĞIMIZ GİBİ YİNE BURADAN HAYKIRMAYI BİR VAZİFE BİLİYORUZ:
  • İSRAİL’İN BAŞKENTİ NE KUDÜS, NE DE TELAVİV’DİR. İSRAİL’İN BAŞKENTİ CEHENNEMİN DİBİDİR!

Açıklamanın bitiminde dualar edildi, İsrail saldırısı sonrası hayatlarını kaybeden Filistinlilerin ruhuna Fatiha okundu.