Başkan Kantarın topuzunu kaçırdı

0

Manavgat Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Başkanı Dursun Ataş, geçtiğimiz günlerde eski Manavgat Toptancı Hali’nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Dursun Ataş, Antalya Büyükşehir yetkililerinin kendilerine eski Manavgat Toptancı Hali’nden ayrılarak yeni yapılan hal kompleksine geçilmesi için baskı yapıldığını iddia etti. Ayrıca bu nedenle hal de bulunan kantarın kaldırıldığını söyledi.

Başkan Ataş’ın bu serzenişinin, haykırışının haklı hiçbir geçerliliği yok. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmek, toplumda kendilerine göre bir algı yaratmak siyasetçilerden sonra maalesef dernek başkanlarına da sirayet etti.

Yumurta tavuğun bilmem neresine geldiğinde gerçeklerle yüzleşme yerine suçu başkalarına yükleme alışkanlığımız hem bilgi kirliliğine hem de yozlaşmamıza neden oluyor.

Yerel seçimler yaklaşırken gerçekleştirilen bu toplantının altından kötü kokular yükseliyor.  Amaç CHP’li belediyeyi töhmet altında bırakmaksa buna ne üreticiyi, ne hal esnafını ne de Manavgat halkını inandırabilirsiniz.

Hal esnafının ilerleyen günlerde karşılaşacağı sorunları dört ayrı konu başlığıyla 22 ay önce gündeme taşıyan bir gazeteci olarak dernek yönetiminizi samimi bulmadığımı söylemek isterim.

Aşağıda linklerini verdiğim yazıları bir lütuf okursanız ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Ayrıca bu yazılar kaleme alınmadan önce siz ve yönetiminizle yaptığım görüşme çağrılarına ne hikmetse cevap vermediniz! Savsakladınız, önemsemediniz…

Manavgat hal esnafının sorunları sadece sizin değil, Manavgat halkının sorunudur. Bu düşünceyle Antalya Büyükşehir Belediyesi halden sorumlu daire başkanı ve teknik elemanlarla yüz yüze defalarca konuştum.

Ve ne acıdır ki görevli yetkililer Manavgat’a geldiklerinde muhatap olarak karşılarında sizi ve dernek yönetiminizi değil Halil Kula, Yener Duran ve Mesut Şalgam gibi uzun yıllardır komisyonculuk yapan isimleri buldular.

Sahi o sıralar siz neredeydiniz Başkan?

Şimdi timsah gözyaşları dökmenin bir anlamı yok! Kendi düşen ağlamaz…

1 Aralık 2022 Halcilerin Halleri ‘HAL’ değil 

9 Aralık 2022 Manavgat Belediyesi Kendini dövdürmez 

9 Ocak 2023 Şikâyetler yerinde incelendi  

10 Ocak 2023 Eleştirirken aynaya bakmak gerek 

Fotoğraflar: @antalyadailynews