“ Yanlış adayla kazanacağıma doğru adayla kaybetmeyi tercih ederim”

0

İYİ Parti’nin çalışkan Antalya Milletvekili Aykut Kaya yerel seçimler ve aday adaylarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kaya, “ Yanlış adayla kazanacağıma doğru adayla kaybetmeyi tercih ederim” dedi.

Manavgat yeni devlet hastanesi inşaatı önünde gerçekleştirdiği basın toplantısı bitiminde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Aykut Kaya, yerel seçimlerde amaçlarının doğru adaylarla yola çıkmak olduğunu ifade etti.

“Nesrin Abla müstesna bir kişilik”

MHP’den istifa ederek İYİ Parti saflarına katılan 21. Dönem Milletvekili Nesrin Ünal’ın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığının sorulması üzerine Kaya, “Ben abla diye hitap etmekten büyük onur duyuyorum. Nesrin Abla, çalışkan ve çok müstesna bir kişilik. Vekilliği döneminde ortaya koyduğu iradeyle, inancıyla, çalışkanlığıyla Antalya’mıza çok önemli hizmetlerde bulunmuştur. Allah bizlere de onun vekillik yaptığı gibi bir vekillik yapmak nasip etsin.  Birlikte çalışmaktan onur duyduğum Nesrin Hanımın aday adayı olmasından dolayı da çok mutluyum. Gittiğimiz her yerde teveccühlerle karşılan Nesrin Hanım için nihai kararı verecek olan Genel Merkezi’mizdir.”

“Kazanacak adaydan önce, kim daha iyi belediye başkanlığı yapabilir?

Amaçlarının doğru adaylarla yola çıkmak olduğunun önemine dikkat çeken Kaya, kazanacak adaydan önce kim daha iyi belediye başkanlığı yapabilir sorusunun cevabının bulunması gerektiğini söyledi.

“Birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım dürüsttür, temizdir”

Partinin adaylarda aradığı özelliklerin başında dürüst, hakkaniyetli, görev alacağı makamı savunabilecek kişilik yapısında olmaları gerektiğinin altını çizen Kaya, “ Bizim derdimiz vatandaşa hizmet etmek.  Aykut Kaya’nın birlikte yürüdüğü, desteklediği insanlar, dürüst temiz insanlardır. Buna inanın. Bu özellikleri taşıyan isimlerden hangi biri aday olursa olsun Aykut Kaya olarak onun adına sonuna kadar savaşırım” dedi.

“Yerel Yönetimler Başkanlığı’mıza tavsiye ederim”

İYİ Parti’nin Antalya Milletvekili olarak yerel seçimlerde tanımlamasını yaptığı özelliklere sahip isimleri Yerel Yönetimler Başkanlığı’na tavsiye edeceğini söyleyen Kaya, Manavgat’ta da Dr. Hüseyin Ziyaeddin’in aday adaylığından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.