Kardeşim duymaz, eloğlu duyar

0

Manavgat Belediyesi Gençlik Korosu, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin unutulmaz şarkılarını Manavgat halkı için seslendirdi.

14-20 yaş aralığında ki 40 gençten oluşan Manavgat Belediyesi Gençlik Korosu, şef Tayfun Yılmaz yönetiminde sahneye çıktı. Koristlerin orkestra şefliğini ise Mesut Gökçe yaptı.

Manavgat Belediyesi’nin Gençlik Korosu’nda yer alan 13 korist, “Güneş Topla Benim İçin” “Belalım” “Karlı Kayın” “Gözlerin” “Leylim Ley” “Kan Çiçekleri” gibi dillere pelesenk olan şarkıları hep birlikte seslendirdi. Unutulmaz eserlere Manavgat halkı da eşlik etti.

Konser sonunda hep birlikte 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı da coşkuyla söylendi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Gençlik Korosu’nun unutulmaz bir akşam yaşattığını belirterek kent halkını sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Şükrü Sözen, “Yakın dönemimize eserleriyle damga vuran usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin unutulmaz şarkılarını bu akşam Gençlik Koromuzdan dinledik. Koro şefimiz Tayfun Yılmaz’a, bizlere bu muhteşem eserleri dinleten orkestra ekibimize ve Gençlik Koromuza yürekten teşekkür ediyorum. Halkımızı, kültür ve sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.