Saadet Partisi’nden 30 Ağustos Açıklaması

0

Manavgat Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, AK Parti iktidarının milli günlerimizi folklorik bir unsur haline getirerek manasından uzaklaştırıldığını ve bilinçsiz bir tebrik ve de protokol halinde kutlamasının toplumsal bir idraksizliğe neden olduğunu savundu.

SP Manavgat Siyasi İşler Başkanı Mustafa Düzgün’ün açıklamasında öne çıkan satır başları şöyle:

  • Batıl ideolojilerden neşet eden Avrupalı emperyalistlerin kendi içerisinde gerçekleştirdiği ittifakın İslam’ın sancaktarlığını ve liderliğini üstlenmiş olan Osmanlı’yı büyük zaferlerinin 218 yıl sonrasında tasfiye etmeye yaklaşması 30 Ağustos 1922 zaferiyle durdurulmuştur. Malazgirt’ten Büyük Taarruza Sultan Alpaslan’dan Gazi Mustafa Kemal’e kadar muzaffer Türk İslam ordusunu zaferden zafere ulaştıran tüm mareşallerimizi, başkomutanlarımızı, gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
  • 30 Ağustos zaferi Balkan Savaşlarıyla Rumeli’yi Müslüman Türk varlığından türlü katliam ve vahşetlerle arındıran ırkçı emperyalizme bir cevaptır. Zafer, Müslüman Türkleri Anadolu’dan Asya’nın içlerine sürmeyi planlayarak Türkiye adını tarihe gömmek isteyen batı sömürgeciliğine dur diyen milletimizin izzeti ve namusudur.
  • Ne var ki zaferin üzerinden 101 yıl geçmesine rağmen bugün gelinen noktada iktidarın yanlış sosyal, kültürel ve ekonomik politikaları nedeniyle bizlere Malazgirt’i, Mercidabık’ı, Mohaç’ı ve Büyük Taarruzu kazandıran şuur ağır bir yara almıştır. İktidarın kafa karışıklığı ülkemizde yeni bir aidiyet yani medeniyet buhranının ortaya çıkmasına neden olmuştur.
  • Altı yüzyıl dünyaya adaletle hükmeden imparatorluğumuzun son kalan bakiyesini de yok etmeye hazırlanan Haçlı ittifakına karşı destansı bir mücadele veren milletimizin bizi zafere ulaştıran medeniyet kotlarına geri dönmesi gerekmektedir. Merhum liderimiz Necmettin Erbakan’ın da işaret ettiği gibi “Bir milletin asıl gücü topu, tüfeği, tankı değil, inançlı ve imanlı gençliğidir”. Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı olarak AK Parti ve CHP’li Manavgat Belediyesinin manevi değerleri insanımıza aşılayacak etkinlikleri ve politikaları yürütmesi gerektiği kanaatindeyiz. Ülkenin dört bir yanındaki belediyelerin 30 Ağustos Zaferini konserlerle kutlamasının içinde bulunduğumuz kültürel, sosyal ve ahlaki fetretin durdurulmasına hiçbir katkısının olmayacağı açıktır.
  • AK Parti döneminde başlayan milli günlerin kutlanmasının yarıştırılması anlayışı ne yazık ki tarihimizin önemli dönemeç günlerinin ifade ettiği mananın topluma ulaştırılamamasına zemin hazırlamaktadır.   AK Partinin önemli günlerimizi ya folklorik bir unsur haline getirerek manasından uzaklaştırması ya da bilinçsiz bir tebrik ve protokol halinde kutlaması beraberinde toplumsal bir idraksizlik ortaya çıkarmıştır. 30 Ağustos gibi önemli günlerimizde Selçuklu ve Osmanlı fatihlerinin, gazilerinin ellerinden düşürmediği cenkname anlatılarının yeniden ihya edilmesi ve toplumsal bir bilinç oluşturulması için kullanılması amaçlanmalıdır.