Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaGüncelNefi Kara CHP Antalya İl Başkan Adayı mı?

Nefi Kara CHP Antalya İl Başkan Adayı mı?

Halkın Doktoru Niyazi Nefi Kara, Manavgat CHP İlçe Kongresi’nde sevgi ve birlikteliğin gücüne atfen yaptığı konuşmasında Antalya İl Başkanlığına aday olacağı sinyali verdi. Yıllardır CHP’yi yakından takip eden bir gazeteci olarak ben şahsen bu izlenimi edindim.

Kara, salona girdiğinde yüzünden eksik etmediği tebessümü ile protokolü ve partilileri selamladı. Yerine oturduğunda partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Elini sıkmak için bekleyen partilerle sohbet etti, hal-hatır sordu. Belli ki Manavgat onu çok özlemişti.

CHP’nin 26. Dönem Milletvekili Kara, sadece Manavgat’ta değil Antalya’nın her ilçesinde sevgiyle karşılanıyor, bilgi ve birikimini partililerle paylaşıyor, sorunların çözümünde görev üstlenmekten geri kalmıyor.

İsmi okunup konuşma sırası kendisine geldiğinde salonda bir alkış tufanı koptu. Kara’da o 2 dakikalık konuşmasında o alkışların hakkını fazlasıyla verdi. Konuşmasının bitiminde de alkışlar uzun süre kesilmedi.

                                               “Birbirinizi sevin”

Kara öncelikle “birbirinizi sevin” diye başladığı konuşmasını; “ herkesin dilinde bir değişim sözcüğü dolanıp duruyor. En büyük değişim insanın birbirini sevmesidir. Önümüzdeki büyük atılımları, açılımları ancak birbirimizi anlayarak, severek gerçekleştirebiliriz. Sevgi paylaşmayı ve birlikteliği doğurur. Bu doğurganlık da çoğalmamızı sağlar. Şimdi birilerine küsme, kızma zamanı değil, şimdi bir ve bütün olma zamanı. Birleştirici olma zamanı. Bizler, ülkenin kurucu partisinin birer mensubu olarak her zorluğun üstesinden gelebilecek potansiyele sahibiz. Yeter ki birbirimizi sevelim, anlayalım. Bu duygularla hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.  Sayın başkan ve yönetimine başarılar diliyorum” sözleriyle bitirdi.

Sanırım Kara’nın bu duygu yüklü konuşmasından sonra fazla yorum yapmaya gerek yok. Merhum Deniz Baykal gibi bir siyasetçiyi ön seçimde ikinci sıraya geriletmiş, Türkiye’nin tanıdığı bir isim olan Niyazi Nefi Kara’ya Antalya il başkanlığı çok yakışır.

Halkın doktoru Niyazi Nefi Kara’nın Antalya ve ilçelerindeki CHP’nin dağınık ve parçalanmış yapısını sevgisiyle, bilgi ve birikimiyle kısa sürede toparlayacağına inancım tamdır.

Hani CHP’liler sıklıkla; “Umudumuzu heyecanımızı yitirdik” diyor ya, aslında bu teslimiyetten başka bir şey değildir.

CHP’de partinin umudunu, heyecanını diri tutacak nice değerli isimler var, Yeter ki bu isimleri siyasetin o kirli ayak oyunlarıyla yok etmeyelim. O isimleri değerlendirip hak ettikleri koltuklara oturmaları için yüreğimizi, vicdanımızı ortaya koyalım.

Yüreğimizi ve vicdanımızı ortaya koyacağımız siyasetçilerin ilk sırasında da Niyazi Nefi Kara gibi bir isim var.

 

 

 

 

RELATED ARTICLES

Most Popular