Manavgat Devlet Hastanesi’nden Aşure Etkinliği

0

Manavgat Devlet Hastanesi, Muharrem Ay’ı dolayısıyla 3 bin kişilik aşure dağıttı. Hastane yönetimi, protokol, sağlık çalışanları ve ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşen dağıtıma yoğun ilgi gösterildi.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Deniz, hastane yönetiminin, sağlık çalışanlarının, Manavgat protokolü ve siyasiler ile ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleştirilen aşure dağıtımının bolluk ve bereketin simgesi olduğunu söyledi.

Hastanede her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı’nda yapılan vatandaşlara aşure ikramı bu yıl da devam etti. Başhekimlik binası alanına kurulan stantlardaki aşure dağıtımına sağlık çalışanları ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Aşure dağıtımını ölmüşlerin hayrına yaptıklarını kaydeden Opr. Dr. Mehmet Deniz, “Muharrem Ayı’nın tüm halkımıza bereket, birlik, beraberlik ve kardeşlik getirmesini temenni ediyoruz. Çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza da bu teveccüh ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yatan hastalarda unutulmadı

Hastanede yatan hasta ve yakınlarına da odalarına kadar servis yapılarak aşureleri ikram edildi.

Manavgat Devlet Hastanesi’nin geleneksel aşure etkinliğine AK Parti ve MHP ilçe başkanları ile AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’da katılım sağladı.