TAMGAKUT’a Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası Tevcih Töreni’nde ödülleri takdim etti. Erdoğan, Manavgat’ta da temsilciliği bulunan Uluslararası Arama Kurtarma Ekibi (TAMGAKUT) Genel Başkanı Yağız Kızılkaya’ya üstün fedakârlık ödülünü takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası Tevcih Töreni’nde yaptığı konuşmasına, salondakileri selamlayarak başladı. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama ve kurtarma ekipleriyle Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası Tevcih Töreni vesilesiyle bir araya gelindiğini ifade eden Erdoğan, davete icabet ederek, salonda hazır bulunanların mutluluk yaşattığını söyledi.

Manavgat’ta 4 yıldır faaliyet gösteren ve gönüllülük esasına göre yapılanmasını oluşturan ve birçok il-ilçe de temsilciliği bulunan Uluslararası Arama Kurtarma Ekibi (TAMGAKUT) Genel Başkanı Yağız Kızılkaya’ya Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası’nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.