SP’li Demiral’dan çok sert açıklamalar

0

Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral, haftalık basın toplantısında AK Parti iktidarının uygulamalarını sert bir dille eleştirdi. Demiral, “İnsanlarımızı uyutan, aldatan, yaşam mutluluğunu elinden alan emperyalist sisteme karşı Milli Görüşün savunucuları olarak sesimizi daha fazla çıkarmalıyız” dedi.

Akaryakıta gelen peş peşe zamların, kira artışlarının, ÖTV ve KDV oranlarının artmasının vatandaşın belini büktüğünü belirten Demiral, Türkiye’de uygulanan sistemin Tanzimat’tan beri var olduğunu ama AK Parti iktidarıyla birlikte bu sistemin ceberut bir uygulamaya dönüşerek zalimleştiğini söyledi.

SP Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral’ın olağan haftalık basın toplantısında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Zalimleşme toplumsal bir tercihle gerçekleşmiştir”

  • Öncelikli olarak zalimliğe veya adalete dayanan bir yönetim kurmanın ya da yönetilmenin insan iradesiyle ve tercihleriyle gerçekleştiğini sizlere hatırlatmak isteriz. Bölgemizde ve ülkemizde iki yüzyıldır devam eden ve son otuz yıldır insaf sınırlarını aşan zalimleşme farkında olmadan toplumsal bir tercihle gerçekleşmiştir. Çünkü toplumsal bir kabul olmadan ve zalimliğin kıstasları insanların kimliğine dönüşmeden zulme dayalı bir sistem ne kurulabilir ne de varlığını sürdürebilir.

 “Milli Görüş kaldığı yerden devam edecek”

  • Evhamlı toplum, kuşkucu devlet, yönünü ve değerlerini terk eden şuursuz kadroların olduğu bir belde de rahatlıkla karşınıza çıkabilecek ceberut sistem ve yaşantı biçimleri yanlış modellerin peşinden gitmiş ve gitmeye de devam edeceği için bir müddet daha hayatımızda kendini göstermeye devam edecektir. Bundan dolayı Saadet Partimizin önceliği kimseye şirin görünmeye çalışmadan Milli Görüş eksenli bir anlatım ile kaldığı yerden siyasi mücadelesine devam etmektir.

“Gittikçe yoksullaşıyoruz”

** Toplumsal ve siyasi liderlerle kamplaşmanın gündelik bir hal aldığı ülkemizin her bir karış toprağında güvensizlik daha da derinleşmektedir. Devlet başkanı ve toplum lideri seçmekten ziyade münazara hatibi seçme yarışına dönüşen Mayıs 2023 seçimlerinde adayların boyunu posunu, hitaplarını, yaşını, söz ustalığını, memleketini konuşmamızın bizleri nasıl da sefalet ortamına sürüklediğini göstermiştir.

“Ahlak ve vicdanları çöktü”

  • Ahlakın, maneviyatın, vicdanın çökmesi ve Müslüman Türk kimliğini ruhani meselelerden ziyade dünya hayatına odaklanılması her şeyin maddi ölçülerle açıklanmasına ve yukarıdaki durumun yaygınlaşmasına ortam hazırladığını sarfınazar etmemiz gerekmektedir.

“Hakk’ı hâkim kılmak”

  • Kıymetli misafirlerimiz kıssadan hisseye bahsettiğimiz zalim, müstebit, mütekebbir ve sömürüye dayalı zalim ırkçı emperyalist ve Siyonizm hayranı olan sisteme karşı Millî Görüş Hareketi desteklenmelidir. Millî Görüş Hareketi sadece hakka, adalete ve ulvi prensiplere dayalı bir siyasal sistem modeli önerir. Bunun kısa tanımlaması ise “HAKK’I HÂKİM KILMAKTIR.”

“Sizleri bizimle yürümeye davet ediyoruz”

  • Temeli korkuya, yıldırmaya, ranta, yanıltmaya ve güvensizliğe dayalı olan, haklıyı değil kuvvetliyi üstün tutan, manipülatif kapitalist sistem yerine cesarete, umuda, iyiye ve güzele dayalı olan Millî Görüşe yönelmek ülkemizin ve milletimizin yegâne kurtuluşudur ve hayrına giden yegâne yoldur. Büyük Türkiye yerine Yeniden büyük Türkiye’yi inşa etmek ve insanlığın saadet bulmasını sağlamak için sizleri bizlerle yürümeye davet ediyoruz.