Toplu Taşıma Ücretlerine  % 56 zam

0

Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 56 zam kararı alındı. Büyükşehir Belediyesince alınan kararla 9 TL 60 kuruş olan tam ücret 15 TL’ye, 4 TL olan öğrenci ücreti ise 6,5 TL’ye yükseldi. Taksimetre tarifelerine ise zam uygulanmadı. Alınan zam kararı bugünden itibaren Antalya ve tüm ilçelerinde uygulanmaya başlayacak.

Tam ücret 15 TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu dün toplandı. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin katıldığı toplantıda ulaşıma zam talebi görüşüldü. Alınan kararla ulaşıma yüzde 56 oranında zam yapıldı. Taksimetre tarifelerine ise zam uygulanmadı. Böylelikle şehir içi ulaşım aracı Halk Otobüslerinde tam ücret 15 TL oldu.

“17 TL olmasını istedik”

Yeni tarifenin bugün sabahtan itibaren tüm ilçelerle birlikte uygulanmaya konulacağı öğrenildi. Alınan kararı değerlendiren Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Yasin Arslan, “UKOME toplantısı bitti. Zamlı fiyatlar bugün itibarıyla uygulanacak. Biz 17 TL talep ettik. Son zamlarla birlikte bizim de maliyetlerimiz çok arttı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz. Biz şartları sonuna kadar zorlayarak vatandaşımızı taşımaya devam edeceğiz. Onları mağdur etmeyeceğiz” dedi.