Bakan Ersoy, “Side’yi komple verelim”

0

MANAVGAT Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ev sahipliği yaptı. Ersoy, beraberindeki heyetle Bir dizi ziyaretlerde bulundu, esnafı dinledi.

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Manavgat ziyaretine AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Kemal Çelik, İbrahim Etem Taş, 2019 Belediye Başkan Adayı Hasan Öz ile çok sayıda parti yöneticisi eşlik etti.

Esnafın Bayramını Kutladı

Antalya Caddesindeki esnafları ziyaret eden Bakan Ersoy, esnafın sorunlarını dinleyerek not aldı ve bayramlarını kutladı.

Bir iş merkezinin çay ocağında kısa bir çay molası veren Bakan Ersoy, burada ilçe başkanı Ahmet Ali Erol’un hazırladığı dosyalar üzerinde kurmayları ve vekillerle birlikte bir durum değerlendirmesi yaptı.

1985 yılından buyana profesyonel rehberim

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Side’de esnaflarla bir araya geldiği toplantıda; “ Side’de yaptığımız çalışmalarla Side’nin var olduğunu Sayın bakana hatırlattık. Maalesef Side’yi tanımayan bir Turizm Bakanımız var” söylemi hakkında ne düşündüğü soruldu.

Bakan Ersoy, “1985 yılından beri profesyonel turist rehberiyim. Seyahat şirketi sahibiyim. Turizmciyim. Kendimi bildim bileli turizmin içindeyim. Bütün bunların dışında bu yörenin çocuğuyum. Side’yi tanımamakla ilgili suçlama haddini aşan bir açıklama olmuş” dedi.

Side’de esnafla bir araya geleceğim

Side’de yaşanan esnaf protestosu, Ulualan Projesi ve tahsis alanları ile ilgili sorularımıza Bakan Ersoy’un verdiği cevapların öne çıkan başlıkları şu şekilde:

Side’de esnafı dinleyeceğim. Sorunları yerinde tespit etmeyi önemsiyoruz. Yetkililerle de görüşeceğim. Side’nin bu tür olumsuzluklarla anılması ne ülkeye ne de turizmcilere fayda sağlar.

Ulualan Projemiz de bir değişiklik yok

Ulualan ile ilgili projemizden vazgeçmiş değiliz. Yargı süreci devam ediyor. Çok fazla bir şey söylemek şu aşamada doğru olmaz. Bekleyeceğiz, sonucunu hep birlikte göreceğiz. Elbette ki küresel ısınma ve bunun getireceği doğal değişimlere hazırlıklı projeler üretiyoruz. Ulualan’daki bu hassasiyete de dikkat ediyoruz.

Olur, Side’yi komple verelim!

Side Antik Kente girişinde geçmişte Manavgat Belediyesince park alanı olarak kullanılan alanın Manavgat Belediyesi’ne tahsisi konusunda sorduğumuz soruya Bakan Ersoy, “ Side’yi komple verelim gitsin!” diyerek ironik bir cevap verdi.