Saadet Partisi’nden 19 Mayıs kutlama mesajı

0

Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda; “Tarihimize, Milletimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, geleceğe olan güvenimiz, geleceğimizin teminatı vatanını seven imanlı bilgili gençlerimiz, bizler için en büyük heyecan kaynağıdır” dedi.

Saadet Partisi (SP) Manavgat İlçe Başkanı İlhami Demiral mesajında; “19 Mayıs 1919 Milletimizin emperyalizme başkaldırdığı ‘Ya İstiklal, Ya ölüm’ parolasıyla tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği gündür. Yüce milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayılan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yukarıda tuttuğumuz bağımsızlık sevdamızın bir yansımasıdır. Samsun’dan başlatılan ilk adım binlerce yıllık bir medeniyet yürüyüşünün tarihimize altın harflerle kazımış olduğu zaferlerin en anlamlılarındandır” açıklamasında bulundu.

“Geleceğimizin teminatı imanlı bilgili gençlerdir”

Büyük fedakârlıklarla bizlere emanet edilen bu değerli vatanı korumak hepimizin en kutsal görevi olduğuna vurgu yapan DEMİRAL, “ Milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, birlik, beraberlik içerisinde geleceğe sağlam adımlarla yürümeye devam edecektir. Tarihimize, Milletimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, geleceğe olan güvenimiz, geleceğimizin teminatı vatanını seven imanlı bilgili gençlerimiz, bizler için en büyük heyecan kaynağıdır. Geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa edecek olanlar o şuurlu imanlı gençlerimizdir. Bu bayramı gençlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını cani gönülden kutluyorum” dedi.