Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi Şöleni

0

Adını cumhuriyetin değerlerinden alan Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda dün tam bir demokrasi şöleni yaşandı. Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Yeşil Sol Gelecek Parti ile Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu standları gönül birlikteliği içerisinde halkla bir araya geldi.

TİP ve Yeşil Sol Partisi’nin meydanda açtığı stantlardaki seçim çalışmaları turistlerinde yoğun ilgisini çekti. Her iki partinin halaylarına turistlerin de eşlik etmesi renkli görüntülere sahne oldu.

TİP ve Yeşil Sol Gelecek Partisi aynı alanda

TİP Antalya milletvekilleri Barış Atay, Yunus Başaran, Ayşe Bilge Kalın ile Yeşil Sol Gelecek Partisi Antalya 5. Sıra Milletvekili adayı Erbakan Tag’ın seçim çalışmalarına katılmaları meydanda mini bir miting havası yarattı.

Ulualan için imza verdiler

TİP ve Yeşil Sol Parti milletvekili adayları Ulualan Koruma Platformu’nun çadırını ziyaret ederek imza kampanyasına destek oldu ve imza verdiler.

Yapılan ortak açıklamada millet ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidarında Ulualan’ın Manavgat halkına tekrar kazanılmasında ellerinden gelecek ne varsa yapacakları sözü verilerek Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın halka rağmen uygulamak istediği proje eleştirildi.

“Bir oy Kılıçdaroğlu’na, Bir oy TİP’e”

TİP Antalya milletvekili adayları Yunus Başaran, Barış Atay ve Ayşe Bilge Kalın kısa birer konuşma yaparak partileri adına oy isterken; “Bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir oy da TİP’e” verimesi gerektiğinin önemine dikkat çektiler.

Kızılotlu vekil adayı Kadın haklarını savundu

Manvgat/ Kızılot doğumlu olan Ayşe Bilge Kalın İstanbul Sözleşmesine atfen yaptığı konuşmasında kadına şiddetin artmasının toplumsal bir sorun olduğunu dile getirerek; kadının toplumsal yaşamda hak ettiği değerler bütününe millet ittifakının iktidarında yeniden kavuşacağını söyledi.

Yunus Başaran: Askıda işçi sistemine son!

TİP Antalya 1. Sıra Milletvekili Adayı Yunus Başaran turizm emekçisi olduğunu belirttiği konuşmasında askıda turizm çalışanı sistemine son vereceklerini belirtti.

Barış Atay: AKP’yi hakkettiği yere göndereceğiz!

Barış Atay ise, Antalya’da Emek ve Özgürlük ittifakında seçime gittiklerini hatırlatarak; 21 yıllık AK Parti iktidarını 14 Mayıs seçim günü hakkettiği yere göndereceklerini söyledi.

Barış Atay’ın konuşmasının satır başları şöyle:

  • 14 Mayıs’ta sadece Cumhurbaşkanını seçmeyeceğiz. Ülkenin bundan sonraki gideceği yönünün kaderini de seçeceğiz. Hepimizin birer oyu var, bu oyu iyi kullanmak zorundayız. Türkiye’yi Avrupa’nın ucuz iş gücü cennetine çevirdiler. Ülkemin emekçileri bunu hakketmiyor. Bu zihniyete son vermek sizlerin elinde.
  • TİP logosunu görmediğiniz seçim bölgelerinde cumhurbaşkanlığı için oyunuzu Kemal Kılıçdaroğlu’na verirken, milletvekilliği için oylarınız Yeşil Sol Parti’den yana olsun.
  • Her şeyi bir yana bırakın bugün Antalya Havalimanı ihalesinden 1 milyar lira rüşvet alındığı konuşulurken siz ailenizle Manavgat’ta bir restoranda gidip yemek bile yiyemiyorsunuz. Eskiden yaşamak için çalışılırdı, şimdi ise çalışmak için yaşıyoruz.
  • İnsanca yaşamak nedir? Çok kısa zamanda 15 Mayıs’ta inşallah bunu göstereceğiz. Hakkettiğimiz yaşam standartlarına hep birlikte kavuşacağız. Çok az kaldı.

“Barış Atay’ı meclise göndereceğiz…”

Barış Atay’ın konuşması sık sık alkışlarla kesilirken; “Barış Atay’ı meclise göndereceğiz” sloganı da sıklıkla atıldı.

Atay konuşması esnasında caddeden geçen AK Parti seçim aracına ironik bir gönderme yaparak; “ Şu sokaktan geçen araçtan çıkan sese oy vermeyin yeter!” diyerek konuşmasını bitirdi.

Vekil adayları daha sonra katılımcılarla bol bol fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekimi sonrası esnaflar ziyaret edildi.