TAMGAKUT Kuruluşunun 4. Yılını Kutluyor

0

Tamga Uluslararası Arama ve Kurtarma Yardım Derneği kuruluşunun 4’ncü yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor.

6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan deprem felaketinde gerçekleştirdiği çalışmalarla adından söz ettiren dernek, gönüllülük esasına göre teşkilatlanmayı ilke edinmesiyle biliniyor.

Manavgat’ta da teşkilatlanan derneğin 5. Bölge Temsilcisi Fatma Düz kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Fatma Düz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milli Mücadele’nin 100. Yılı rehberimizdir”

Tamga Uluslararası Arama Kurtarma ve Yardım Derneği projesi Turan coğrafyası için ve geleceğe miras bırakmak maksatlı 3 Mayıs 2018 yılında Genel Başkanımız Sayın Yağız KIZILKAYA tarafından kaleme alınmıştır. Bir yıllık ARGE çalışması ve hazırlıklar sonrası Derneğin başvuru süreci Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli mücadelenin 100. yılı yıldönümü ile aynı yıl kurulması istemiyle 17 HAZİRAN 2019 tarihinde kurucu Genel Başkan Yağız KIZILKAYA tarafından kurularak hayata geçirilmiştir.

“Hiçbir zaman yalnız değiller”

Zorda kalmışların “ yanlarında kimse yok mu ?” denmesine kalmadan zor günlerinde yanında olmuş ve onları yalnız bırakmayarak görev beklemeksizin kuruluşundan bu yana vaziyetten vazife çıkarmış genç ancak tecrübeli gönüllüler ile afat bilinç sorumluluğu dairesi içerisinde milletin hizmetine bir ram olmuşlardır. Bizler ülkemizin son yıllarda yaşamış olduğu afetlerden milletimizin en az zarar ile kurtarılması için gerek saha çalışmalarımız gerek ise Genel Başkan Yağız Kızılkaya önderliğinde gerçekleşen ARGE çalışmalarımız ile saha da kurtarma sorumluluğun derneğimiz ve afetzedeler adına olumlu şekilde ifa etmiş bulunmaktayız.

“Gönüllülük esası temel prensibimizdir”

Gönüllü ekiplerimizin fedakârlıklarıyla bu süreçleri kurtarma adına yaptığımız için mutluyuz. Sorumluluğumuz çok büyüktür. Bizler bu sorumluğun üzerimize vermiş olduğu bilinç ile hareket etmek zorundayız. Yükümüzün ağır olduğunu ancak hayat kurtarmanın insana vermiş olduğu haz ile işimizi aşkımız bilip sevdalı yürekler ile hazır olmak durumundayız.  Biz hazırız! Bu manada derneğimize gönüllü olarak katılan ve akreditasyonlarını gerçekleştirdiğimiz üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin bizi çok çalıştıracak bir afet yaşamaması en büyük temennimizdir. Kuruluşumuzun 4. Yıl dönümünde bizleri yalnız bırakmayan, desteğini şubemizden esirgemeyen başta Genel Başkanımız Yağız Kızılkaya olmak üzere tüm genel merkez yöneticilerine şube başkanlarına ve gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.