Özgenç, “ İnsanın insanı sömürmesi kader değil”

0

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Mali Müşavir Nezih Özgenç, Emek ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Taksim katliamını unutmadık

Bundan tam 46 yıl önce 41 kişinin yaşamını yitirdiği ve 136 kişinin ağır yaralandığı 1977 yılında Taksim’de ki 1 Mayıs kutlamalarında yaşanan acıların tazeliğini koruduğunu belirten Özgenç, “ İnsanın insanı sömürmesi kader değil” dedi.

Özgenç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ülkenin tüm değerlerini, güzelliklerini üretirken, yapboz tahtası haline getirilen ekonomik politikalar nedeniyle son yıllarda toplumun tüm kesimlerinde görünen yoksulluğu en derinden yaşayan emekçilerimizin haklarını alacakları günlere yaklaşmaktayız.

“1 Mayısları Bayram Yapacağız”

Emekçilerimizin demokratik haklarını tam manasıyla kullanabilecekleri, ülkemizin de taraf olduğu İLO sözleşmesinin ön gördüğü, başta iş güvenliği olmak üzere standartlara ülke olarak ulaşmamız partimizin ana hedefidir. Bu doğrultuda işçi temsilcilerimizle birlikte hareket edeceğimizi 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramı nedeniyle bir kez daha ifade ediyoruz.

“ O Günlerin Arifesindeyiz”

Demokratik hakların özgürce, emeği ve emekçiyi hedef almayan, sendikal hakların tam kullanılacağı, örgütlenmenin önünün açılacağı, sosyal devletin tüm katmanlarıyla işlevlik kazandırılacağı günlerin arifesindeyiz.

“Umutsuzluğa Kapılmayın. Sözümüz Söz”

Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi “Hiç umutsuzluğa kapılmayın, Sözümüz Söz; üretimin arttığı, istihdamın sağlandığı, alın terinizin karşılığını alacağınız, örgütlü mücadelenizin desteklendiği ve 1 Mayısları meydanlarda coşkuyla kutlayacağımız bir Türkiye’yi hep birlikte, yeni dönemde inşa edeceğiz.”

“CHP tüm örgütleriyle işçi ve emekçinin yanında”

Bundan öncesinde olduğu gibi, CHP tüm örgütleri, tüm üyeleri ile birlikte emekçinin dostu olmaya, emekten yana olmaya bütün gücüyle mücadelesine devam edecektir.

Bu düşüncelerle 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günümüz Kutlu olsun…