Bir kez olsun ‘ULUALAN’ demedi

0

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, geçtiğimiz gün Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğuydu.

Programı başından sonuna kadar pür dikkat dinledim, yetinmedim eksik dinlemişimdir diye birde internetten bir kez daha izledim.

Böcek’in programda yaptığı belediye hizmetlerini anlatması kadar doğal bir şey yok, bunu anlarım. Ancak Sayın Böcek’in eline böyle bir fırsat geçmişken korkularımızın odak noktasına oturan Manavgat Ulualan ile ilgili birkaç söz söylemesini de beklerdim.

Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın mahkeme kararını tanımazdan gelerek Manavgat Ulualan’ın özel şirketlere peşkeş çekilmek istenmesine televizyon programında tek laf etmeyen Sayın Böcek’in bu tavrını anlamış değilim.

Programda; “Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen ve yerel dinamikler ile Manavgat halkının Ulualan’ı koruma mücadelesini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sonuna kadar destekliyorum. Belediyece yasal zeminde ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Manavgat halkının haklı mücadelesinin yanındayız, destekliyoruz demek yeterli olacaktı.

Sayın Böcek yoksa siz Manavgat halkının yanında değil misiniz?

“Siyasi hayatım boyunca hiçbir zaman kimsenin oyuna ipotek koymadım. Biz Antalya’mıza güveniyoruz” diyorsunuz.

Diyorsunuz da; Bakanlığın Manavgat Ulualan’ı özel şirketlerin kullanımına vermesine sessiz kalarak; Manavgat halkının iradesine ipotek koymuş olmuyor musunuz?

Bizleri bir kez daha hayal kırıklığına uğrattınız Sayın Böcek?

Manavgat olarak üzüldük…