Şerafettin Kılıç Kimdir?

0

Şerafettin Kılıç’ın Millet İttifakı tarafından 28. Dönem CHP Antalya 5. sırasından Milletvekili adayı olmasıyla birlikte kim olduğu merak konusu oldu.

Ömrünü Milli Görüş davasına adayan Şerafettin Kılıç İzmir teşkilatında gösterdiği verimli çalışmalar neticesinde parti içerisinde Genel Başkan Yardımcılığı’na ve Genel İdare Kurulu üyeliğine kadar da yükselmiştir.

Saadet Partisi’nden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından tutun da İzmir 2. Bölge Milletvekilliği adaylığına kadar hem yerel hem de genel seçimlerde boy gösteren Kılıç, Aydın/Çine doğumludur.

Ortaöğretimini ve lisans hayatını İzmir İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Şerafettin Kılıç, Serbest Muhasebeci – Mali Müşavir olarak uzun yıllar İzmir ekonomisine artı değer sağlamıştır.

Şerafettin Kılıç’ı yakından tanıyan partililerin aktardıklarına göre; Kılınç teşkilat içerisinde çok sesliliğe önem veren ve teşkilat içi savrulmalara asla izin vermeyen bir kişiliğe sahip.

Milletvekili adaylığından önce Saadet Partisi Genel Merkezi’nde Genel Muhasebe ve Mali İşler Başkanı olan Kılıç, yüzyılın en büyük yangın felaketi olan Manavgat yangınında Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir ile beraber Manavgat’a gelerek incelemelerde bulunmuştu.

Sabri Tekir ve Şerafettin Kılıç’ın hazırladıkları “Manavgat Yangın Raporu” ülke genelinde büyük yankı uyandırmıştı.

Saadet Partisi Antalya teşkilatlarınca da büyük sevinçle karşılanan Şerafettin Kılıç’ın adaylığı Millet İttifakı partililerince de olumlu karşılandı.

64 yaşındaki Şerafettin Kılıç evli ve 4 çocuk babası. Kılıç, Arapça ve İngilizce biliyor.