Sözen’e düşen büyük sorumluluk

0

Millet İttifakı’nın yurt genelinde seçmende yarattığı heyecan ve umut Manavgat’ta neden vücut bulmasın?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu süreçte her türlü kibir ve egoyu bir kenara bırakarak altılı masayı dipdiri ayakta tutmayı başarması övgüye değer bir liderlik örneğidir.

Aynı liderlik örneğini ilçemizde gerçekleştirecek tek güç ve siyasi figür Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’dir. Yılların getirdiği birikim, deneyim ve bütünleştirici özelliğiyle Sözen, bunun üstesinden gelecek kapasiteye fazlasıyla sahiptir.

Altılı masayı oluşturan diğer Manavgat ilçe başkanlarının siyaseten yetersizliği, deneyimsizliği Sözen’e büyük sorumluluklar yüklemektedir.

Ülkede umut rüzgârı esti

Millet İttifakı’nın adayını açıklaması, bölünmeden devam etmesi, Emek ve Özgürlük İttifakı ile görüşme-ortak aday konusunda anlaşabilme olasılığı ülkede umutlu bir rüzgâr estirdi.

Bu rüzgârın seçmenin umudunu büyüttüğü görülüp ortak hikâyenin oluşturulması ve toplumsal uzlaşma için sivil talep ve katılıma alan açılması, kulak verilmesi gerekir.

Millet İttifakı’nın yolu ile milletin yolu kesiştiğinde sadece seçim değil, memleketin geleceği de kazanılacak.

HDP ve bileşenlerinin Millet İttifakı’nı destek açıklamasından sonra Manavgat’ın bu konuda tavrı ne olacak?

Örneğin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in HDP’nin açıklamasının ardından; “CHP, HDP ile görüşebilir ama masaya getiremez” açıklamasının Manavgat’ta karşılığı ne olur?

HDP Manavgat’ta yüzde 4 oranında bir seçmen kitlesine sahip. Her ne kadar fazla dillendirilmezse de yerel seçimde tercihlerini CHP’den yana kullanıyorlar.

Millet İttifakı’nın Manavgat’ta oy yüzdesini yükseltecek bu seçmen kitlesiyle nasıl bir araya gelinecek? Halil İbrahim Sofrası nasıl gelişip büyütülecek? Nasıl bir yol haritası çizilecek?

Bu birlikteliği sağlayabilecek, birleştirecek, seçim çalışmalarını organize edip yürütebilecek tek siyasi otoritenin Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen olduğunu söylememiz bundandır.

İlerleyen süreç bu soruların cevabını bulmamızda bizlere rehberlik edecektir.