Özgenç: Gençleri hayattan koparmayalım!

0

Türkiye’de binlerce kişinin hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin ardından üniversite öğretimine yılsonuna kadar ara verilmesi kararına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Mili Eğitim Bakanlığı’nın aldığı bu karara bir tepki de; Manavgat Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (MASMO) Kurucu Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Nezih Özgenç’ten geldi.

Özgenç resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Öğrencilerin arkadaşa, öğretmene, danışmana ihtiyacı var” dedi.

8 milyona yakın üniversite öğrencisinin gelecek kaygıları olduğunu, mezun olduktan sonra iş bulabilme kaygısı yaşadıklarını ve bu durumun gençlikte travma yaşattığını savunan CHP Antalya Milletvekili Nezih Özgenç, okulların sadece öğrenme yeri değil aynı zamanda sosyal ve duygusal ihtiyaçları giderme yeri olduğunu belirterek; “Gençleri hayattan koparmayalım” dedi.

Bakanlığın aldığı bu karardan acilen geri dönmesi gerektiğinin altını çizen Özgenç, “Deprem riski taşımayan güvenli bölgelerde okulları açın!” önerisinde bulundu.

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Nezih Özgenç sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“ Okulları açın! Hepsi travma yaşıyor. Okul sadece öğrenme yeri değil aynı zamanda sosyal ve duygusal ihtiyaçları giderme yeridir. Öğrencilerin arkadaşa, öğretmene, danışmana ihtiyacı var. Çocukların aile ve ekran dışında zamana ihtiyacı var. Güvenli yerlerde okulları açın!”